Po fantastických úspechoch Kuzminovej prišla ľadová sprcha. Nevydarený výkon Fialkovej v zmiešanej štafete viedol k diskvalifikácii celého tímu. Takto zareagovala na celú situáciu Nasťa.

Zmiešaná štafeta v biatlone na ZOH v Pjongčangu sa stala pre náš tím osudnou. Streľba Fialkovej totiž odstavila celý tím, keď z ôsmich rán trafila len jedenkrát a nakoniec bol náš tím na čele s Nasťou diskvalifikovaný. Mužská časť v zostave Matej Kazár a Martin Otčenáš sa tak ani nedostali k slovu a zlatú medailu si odnieslo Francúzsko.

Fialková si svoj obrovský prešľap uvedomovala a ihneď po príchode do cieľa spustila plač a všetkým sa ospravedlňovala. K ťažkej situácii sa pre Sport24 vyjadrila aj samotná Kuzminova a ako vždy ukázala veľké srdce: “Neviem, čo sa stalo Paule, určite to bude potrebné zanalyzovať. Pri streľbe som sa nedokázala sústrediť a pracovať ako obvykle. Cítila som spolupatričnosť s Paulínou, ani ja som nepodala optimálny výkon. Uvedomujem si, že sa nám to prihodilo na ZOH, ale taký je život i šport. Občas sa to stáva, musíme sa z toho poučiť,” dodáva optimisticky Nasťa, ktorá vkladá všetky očakávania do ďalšej štafetovej súťaže.

Zdroj: sport24.pluska.sk | Foto: Facebook, YouTube