Slovensko patrilo jednu domu k ženskej tenisovej elite, čo aktuálne po tom, ako Dominika Cibulková a Daniela Hantuchová skončili, už tak celkom neplatí. Žiadne hráčky teraz nemáme medzi elitou, no čo sa týka vzhľadu, nástupkyne rozhodne majú. My sme vyhodnotili, že táto štvorica vrátane dvoch menovaných patrí k tomu najkrajšiemu, čo slovenský tenis pokúka či ponúkal. Ktorá je tá najkrajšia?

 

Dominika Cibulková

Dominika sa narodila v roku 1989 v Bratislave, behom kariéry si zahrala aj grand slamové finále a dokonca vyhrala turnaj majsteriek. Najvyššie bola na 4. mieste na svete a v kariére zarobila tenisom cez 13 miliónov dolárov.

Daniela Hantuchová

Daniela sa narodila v roku 1983 v Poprade a celé roky patril vo dvojhre i štvorhre k tenisovej špičke. Vo dvojhre bola najvyššie na 5. mieste a rovnako aj vo štvorhre. V mixoch vyhrala všetky štyri grand slamy a celkovo tenisom zarobila cez 10 miliónov dolárov.

Chantal Škamlová

Chantal sa narodila v roku 1993 a donedávna hrala aktívne. Najvyššie sa rodáčka z Banskej Bystrice dostala vo dvojhre na 116. miesto a tenisom si zarobila takmer 200 tisíc dolárov.

Rebbeca Šrámková

Rebecca sa narodila v roku 1996 v Bratislave a z tohoto kvarteta je jedinou aktívnou hráčkou. Momentálne sa blíži k elitnej stovke a tenisov si zatiaľ Bratislavčanka zarobila približne trištvrte milióna dolárov

Foto: IG/rebbsramkova, IG/danielahantuchova, IG/chantal_skamlova, IG/domicibulkova