Súčasná situácia na Ukrajine nedáva spať Slovákom, Európanom, ľuďom z celého sveta, no predovšetkým tým, ktorí pochádzajú z vojnou zmietanej zeme. V štvrok prijala pozvanie do markizáckeho Telerána mladá Martina, ktorej slová nerozplakali len moderátorov relácie, ale aj množstvo sledujúcich.

Všetci momentálne s hrôzou sledujú krviprelievanie na Ukrajine, kde proti sebe stoja vojská i obyčajní muži vo veku od 18 do 60 rokov, ktorí chránia svoju vlasť. Jednou z tých, čo pred bombami utiekla na Slovensko, je aj Ukrajinka Martina, pričom pred kamerami hovorila o situácii v jej rodnom meste.

“Minulý štvrtok, keď začalo bombardovanie, Martina vychádzala z Kyjeva a nad hlavou jej lietali rakety. Keby odišla o chvíľu neskôr, nedostala by sa preč. Jej príbeh sa ťažko počúval,” uviedli na sociálnej sieti Instagram tvorcovia relácie. Martina sa pred šiestimi rokmi presťahovala s rodičmi na Slovensko, avšak po skončení strednej školy sa vrátila späť do Kyjeva, kde sa počas prvých útokov skrývala v podzemnej garáži.

“Ľudia, ceňte si svoj život. Ceňte to, čo máte. Ceňte, že máte posteľ, že máte sprchu, že máte jedlo. Ceňte, že máte svojich kamarátov, prácu a normálny život, lebo ja som stratila svoj domov a neviem, či sa tam dokážem niekedy vrátiť,” povedala s roztraseným hlasom a slzami v očiach, pričom rozcítila nielen všetkých v štúdiu, ale aj televíznych divákov. Kvetka napokon neváhala a empaticky mladú ženu srdečne objala so stekajúcimi slzami po tvári.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: markiza.sk | Foto | Video: IG/telerano