TIPOS Extraliga sa v piatok 8. marca 2024 dočkala svojho posledného kola základnej časti. Už pred ním bolo isté, že Poprad vyhrá základnú časť, zatiaľ čo Humenčania sa po jedinej sezóne medzi elitou so súťažou lúčia.

Mimoriadne otvorená bola ale situácia medzi 5. a 9. miestom, pričom, ako je známe, piaty a šiesty tím majú istotu štvrťfinále, zatiaľ čo tímy na siedmom až desiatom mieste sa musia zúčastniť už predkola (alebo pomyselného osemfinále).

Z tejto pätice napokon vďaka svojmu triumfu a prehre Nitry v poslednom kole najlepśie obstál HC Slovan Bratislava. Tento klub sa dlho ponevieral len okolo desiatej priečky, no vydarený záver základnej časti ho teda katapultoval na prijateľnú 5. priečku, hoci pred sezónou chcel byť prvý.

To znamená, že už vo štvrťfinále sa diváci dočkajú konfrontácie dvoch najúspešnejších celkov histórie našej súťaže a zároveň dvoch klubov, ktoré boli pred sezónou hlavnými favoritmi na titul. „Veď to malo byť finále,“ povedali by si mnohí o štvrťfinálovej dvojici HC Košice vs. HC Slovan Bratislava. Pravda je ale taká, že jeden u nich sa nepozrie ani do semifinále.

Konečné poradie základnej časti:

1. Poprad

2. Michalovce

3. Spišská Nová Ves

4. Košice

5. Slovan Bratislava

6. Zvolen

7. Banská Bystrica

8. Nitra

9. Trenčín

10. Liptovský Mikuláš

11. Nové Zámky

12. Humenné

Ťažší hokejový kvíz: Poradíte si poľahky aj s týmito otázkami?

Zdroj: Hitky | Foto: IG/hcslovan