Petr Janda, už 82-ročný stále aktívny frontman ikonickej skupiny Olympic mal toho s Karlom Gottom pomerne veľa spoločného. Aspoň teda na prvý pohľad. Aktuálne ale v rozhovore pre popredný český denník Blesk o ňom preniesol aj slová, aké by mnohí nečakali.

Obaja boli na scéne už od konca 50tych rokov, boli približne rovesníkmi (Gott bol o necelé tri roky starší), obaja sa držali desiatky rokov na výslní a obaja mali deti aj vo veľmi pokročilom veku.

Avšak zatiaľ čo Petr Janda spojil svoje meno neoddeliteľne so skupinou Olympic, Karel Gott bol sólo spevák. To ale rozhodne nie je nič, čo by Jandovi na Gottovi, ktorý dosiahol ešte väčšiu slávu, vadilo. „Bol to fenomén, ktorý sa asi sto rokov nenarodí. Mal skvelý hlas a bol pracovitý,” uznal Janda Gottove kvality.

Avšak o nebohom maestrovi nehovoril len superlatívy, ale ako sme naznačili, aj čierne stránky.

„On sa zapredal sláve, úplne zásadne. Jediná jeho túžba bola byť slávnym. Tomu podriadil celý život, Všetko si prehodnocoval na slávu. Nikdy napríklad nefandil žiadnemu futbalovému klubu. Hovorieval: Predsa nebudem fandiť Sparte a nenaštvem fanúšikov  Slávie,” povedal Janda a (trošku filozoficky?) pokračoval: „Ženil sa tak neskoro, aby neprišiel o priazeň fanyniek.“

Zdroj: Blesk | Foto: IG/officialkarelgott