Mladej gymnazistke Terezke pomáhali ľudia zo Slovenska aj zahraničia po tom, čo si od lekárov vypočula krutú diagnózu. Po ťažkých mesiacoch strávených na nemocničnom lôžku majú pre ňu lekári neuveriteľné správy. 

Terezka si pred pár mesiacmi vypočula od lekárov krutú diagnózu aplastickej anémie a jej život sa zmenil zo dňa na deň. Z mladej študentky plnej života sa stala pacientka hematológie v bratislavskej nemocnici a začal sa boj o život. Jej obetavá mama Eva strávila pri dcére dlhé mesiace a otec bol donútený pracovať do neskorých hodín, aby svoju rodinu uživil. Mladá Terezka však potrebovala na záchranu života veľa krvi zo skupiny AB negatív.

Správa o jej chorobe sa však rozšírila rýchlosťou blesku a prostredníctvom internetu sa rodine začalo ozývať množstvo Slovákov, ktorí kvôli darovaniu krvi neváhali pricestovať aj z Nemecka. Momentálne si Terezka spolu s rodinou vypočula od lekárov neuveriteľné správy – ďalšia krv už nie je potrebná a v tele mladej pacientky sa už začala tvoriť krv. Jej stav sa teda výrazne zlepšil, no stále ju čakajú transplantácie. Rodina aj celé Slovensko držia bojovníčke palce a Terezka má momentálne len jedno prianie: vrátiť sa domov na rodné Kysuce.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook