Lekári si nevedia dať rady: Deti postihuje záhadná zápalová choroba!

Dátum:

Nový koronavírus vznikol mutáciou ochorenia SARS, pričom patrí medzi respiračné ochorenia, o ktorých lekári vedia zatiaľ len veľmi málo. Stále nie je presne definované, aké následky má vírus pre detských pacientov a ich organizmus.

V zahraničí zaznamenali lekári u detí vzácnu zápalovú chorobu. Objavili sa tak obavy, či neexistuje spojenie medzi COVID-19 a ochorením, ktoré sa podobá na syndróm toxického šoku alebo Kawasakiho chorobu.

U detí do piatich rokov totiž dochádza k zápalom ciev a srdca, bolestiam žalúdka, zvracaniu a hnačkám, pričom predtým malí pacienti netrpeli žiadnymi zdravotnými problémami. Imunitný systém je tak napadnutý infekciou, ktorá sa prejavuje podobnými príznakmi ako nakazenie koronavírusom.

Väčšina detí však mala negatívny test na respiračné ochorenie, no aj napriek tomu potrebujú intenzívnu zdravotnú starostlivosť. Veľká Británia v posledných dňoch eviduje neznámy zápal u dvadsiatich detí, pričom sa rovnaká choroba potvrdila už aj v Taliansku a Španielsku.

Momentálne sa vedci zaoberajú spojitosťou dvoch vážnych diagnóz, no európski experti vyzývajú detských lekárov, aby zareagovali včas a nebrali príznaky na ľahkú váhu. Prichádza však k rozporu, keďže britský pediater je presvedčený, že zápal u detí môže vyvolať úplne iný patogén. Mnohí odborníci tak netrpezlivo čakajú na prvé výsledky výskumov týkajúcich sa dvoch rôznych ochorení.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.uk  |  Foto: Pixabay, Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Ďalší moderátorský flek: Zábranská po Let’s Dance v novej relácii RTVS!

Televízia Markíza stavila v siedmom ročníku tanečnej šou Let's...

Z Let’s Dance do DENNEJ šou: Viktor Vincze získal ďalší lukratívny flek!

Televízia Markíza len prednedávnom ukončila prestížnu šou Let's Dance,...

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...