Obchodný reťazec LIDL sťahuje zo svojich pultov jeden z potravinových výrobkov, pri ktorom sa našli počas bežnej kontroly vážne nedostatky. V prípade, ak ste si zakúpili nebezpečný produkt, určite ho nekonzumujte, pričom ho môžete reklamovať!

Obchodný reťazec LIDL upozorňuje na stiahnutie produktu od spoločnosti Jeka Fish A/S. Konkrétne ide o ,,Rybacie fašírky „Sødergården Cod Fishcakes“, 340 gramov, DS: 15.09.2022, šarža: 2242“. Dôvodom má byť preventívna ochrana spotrebiteľa kvôli možnému riziku prítomnosti Listérie.

Nebezpečná baktéria môže vyvolať závažnú infekciu, ktorá dokáže prežiť v chlade, no dokonca aj v mraze. Ochorenie môže byť nebezpečné hlavne pre tehotné ženy a ľudí s poškodeným imunitným systémom. Z tohto dôvodu je nutná okamžitá liečba antibiotikami.

Zákazníci by určite nemali zakúpené fašírky konzumovať. ,,V prípade, že ste si spomenutý produkt zakúpili, a máte ho skladovaný v mrazničke, môžete výrobok priniesť späť do predajne, pričom vám budú vrátené peniaze, a to aj bez nutnosti predloženia pokladničného bloku,“ uviedol LIDL na oficiálnej webovej stránke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: lidl.sk  |  Foto: Pixabay, FB/Lidl Slovensko