Úvod Zaujímavosti Lidl upozorňuje na svoj nebezpečný výrobok: Tohto sa zbavte!
Lidl

Lidl upozorňuje na svoj nebezpečný výrobok: Tohto sa zbavte!

Obľúbený nemecký reťazec je u Slovákov mimoriadne obľúbený. Avšak aj pri spoločnosti, akou je Lidl, sa môže stať, že prinesie na trh niečo, čo môže neskôr ľutovať. Aktuálne sa to týka výrobku, pri ktorom deťom hrozí nebezpečenstvo.

Lidl Slovenská republika (Lidl SR) upozornila Slovenskú obchodnú inšpekciu (SOI) na to, že vo svojom sortimente ponúka nebezpečný výrobok. SOI tak na webe zverejnila dôležitý oznam.

,,Dodávateľ Lidl SR, v.o.s., varuje pred ďalším používaním výrobku „Puzzle / Stavebnica (senzorické stavebné prvky)“ značky „Playtive“ s artiklovým číslom IAN 422695_2210 (viď. tlač na produkte),” píše na svojej stránke. Ide o model HG10159 vyrobený na adrese OWIM GmbH & Co. KG, Stiftsbergstr. 1, 741 67 Neckarsulm.

Podľa slov výrobcu sa zo “stavebnice s farebnými guličkami” zo sady „zmyslové stavebnice“ môže za nepriaznivých okolností odlepiť žltý plastový uzáver. Ten a aj vypadnuté guľôčky sú malé časti, ktoré by mohli malé deti prehltnúť. Hrozí tak pri nich riziko zadusenia.

,,Spoločnosť Lidl v.o.s., v spolupráci so spoločnosťou OWIM GmbH & Co. KG naliehavo žiada spotrebiteľov, aby brali na vedomie stiahnutie tohto výrobku z predaja a ďalej ho nepoužívali,” píše SOI. Ak máte tento výrobok doma aj vy, môžete ho vrátiť späť prostredníctvom Slovenskej pošty. Presný postup nájdete — TU —

lidl

Zdroj/Foto: Soi.sk,  Facebook/LIDL Slovensko, Pixabay