Slovenský futbalista Stanislav Lobotka je takpovediac motorom stredovej formácie Neapolu i reprezentácie a po zápase proti Belgicku a zisku ocenenia “hráč zápasu” na jeho adresu padali mnohé superlatívne prirovnania. Navyše, už dlhšie sa hovorí o tom, že by mohol zakotviť v FC Barcelone.

Poriadne šokujúce informácie priniesol jeho agent. S Barcelonou sme boli dohodnutí aj na podmienkach. Ale potom prišlo k zmene trénera a teraz je tam dosť nejasná situácia a klub má aj nejaké finančné problémy. Nehovorím, že je to úplne zabité. Uvidíme, vyvíja sa to,“ vyjadril sa pre RTVS k aktuálne situácii Lobotkov agent, ktorým je Branislav Jašurek.

Zdá sa teda, že úskalí je niekoľko. Okrem už spomenutej zmeny trénera (Xaviho nahradí Flick) sa jedná aj o finančnú stránku veci. Barcelona sa už niekoľko rokov spamätáva so situácie, keď bola po katastrofálnych krokoch bývalého vedenia na pokraji bankrotu.

Neapol končí, Lobotka proti Barcelone v TOMTO najlepší!

Lobotka by nemusel byť ale problémom pre jeho plat (ročne má v Neapole údajne okolo 3 miliónov eur), keďže väčšina hráčov katalánskeho giganta poberá viac. Skôr jeho prestupová čiastka. Kontrakt v Neapole má do roku 2027 a vzhľadom blížiacej sa tridsiatke nemožno očakávať, že by Barca chcela zaplatiť veľa, no zároveň nik neočakáva, že by ho taliansky celok pustil pod cenu.

Či teda údadujúci futbalista roka na Slovensku ostane v Neapole alebo sa presunie do Barcelony, bude zaujímavé sledovať.

Slováci vyhrali, Lobotka mužom zápasu: Škriniar hneď reagoval cez IG!

Zdroj: Čas.sk | Foto: IG/stanleylobotka37