Aktuálne prebieha zasadnutie krízového štábu, ktorý rokuje o budúcnosti našej krajiny na najbližšie týždne. Podľa slov lekára Petra Visolajského sa zrejme nevyhneme lockdownu, ktorý by mohol začal platiť už od najbližšieho pondelka.

Igor Matovič začal po prudkom náraste nakazených koronavírusom zvažovať okrem plošného testovania aj čiastočný lockdown krajiny. Vo štvrtok zasadá od rána krízový štáb, pričom Jaroslav Naď už naznačil, že práve lockdown je aktuálne horúcou možnosťou najbližšej budúcnosti Slovákov.

Pred verejnosť predstúpil lekár Peter Visolajský, ktorý sa rokovania zúčastňuje, pričom on sám je jednoznačne za „vypnutie“ štátu. Podľa neho by mal lockdown začať čo najskôr, najlepšie od pondelka s trvaním dva až tri týždne. „Pandémia sa nedá vyhrať v nemocniciach, dá sa vyhrať pred nemocnicami,“ myslí si. Rokovania naďalej prebiehajú, no s denným nárastom nakazených, ktorý sa pohybuje okolo 2-tisícok ľudí, je veľmi pravdepodobné, že tieto slová podporí aj vláda Matoviča.

Premiér sa už prihovoril obyvateľom aj cez sociálnu sieť: „Prijímame najťažšie rozhodnutia v dejinách samostatnej Slovenskej republiky. Mimoriadne by nám, ľudom dobrej vôle na Slovensku a verejnému záujmu pomohlo, aby každý, kto si nutkavo potrebuje práve teraz buchnúť a mudrovať, odložil/-a tieto aktivity aspoň o pár najkritickejších dní,“ napísal. Plošné testovanie počas najbližších víkendov však Visolajský považuje za nezmysel a k jeho názoru sa prikláňa podľa Denníka N aj sociológ Michal Vašečka, ktorý uviedol, že takéto testovanie by malo šancu len v totalitných krajinách bez prístupu ku konšpiráciám na internete.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: Facebook/Denník N, Televízia Markíza