Televízia Markíza odvysielala v utorok ďalší diel úspešnej relácie Extrémne premeny, v ktorej sa snažila zmeniť svoj život obézna Katka. Na začiatku svojho veľkého boja s nadávhou vážila neuveriteľných 224,5 kíl, pričom sa jej po roku podarilo dostať k váhe 145 kíl.

Mnohí diváci pred televíznymi obrazovkami ostali v utorok poriadne zaskočení z prístupu Katky, ktorá tvrdila, že sa vo svojom tele cíti dobre, nevadia jej kilá navyše a k tomu nemá ani žiadne zdravotné problémy. Okrem toho ju mal do šou prihlásiť jej manžel a počas tréningov sa veľmi motivovane netvárila. Aj toto bolo spúšťačom veľkej kritiky na jej osobu, ktorá sa po odvysielaní spustila na sociálnych sieťach. Katka sa však rozhodla všetko dať na pravú mieru a objasnila, ako to celé bolo.

Podľa jej slov bola relácia postrihaná tak, ako to vyhovovalo televízii a veľa vyjadrení ani odvysielaných nebolo. “To vážne niekto môže uveriť tomu, že ja som nechcela schudnúť? Úvodný email bol poslaný z môjho mailu, prihlášku na kastingu som si vyplnila tiež sama. To vážne si myslíte, že ten kto sám nechce sa vzdá svojej práce a denne bude trénovať 4-5-6 a niekedy aj viac hodín? To že vám tam ukázali obrovskú hlavu, ktorá tvrdí, že nemala problém s tým ako vyzerá, a zvyšok lebo… odstrihnú!? Áno, pochopím, právom si myslíte, nie je normálna. Len vám už neukázali to, že vždy hovorím, “sama som sa vyžrala, sama som si toto dopustila, tak je to môj problém, nie problém iných!”

Katka sa tiež nechce vyhovárať na spomalený metabolizmus, ktorý ju nezastavil a miesto toho si pridala do svojich tréningov 2 – 3 hodiny navyše. “Nehrám sa na fitnestrénerku, ani na dietológa, ale za ten môj rok som už rozhýbala a motivovala len doteraz 8 ľudí. So sesternicami sme schudli dokopy vyše 300 kg. A hocikto ma doteraz zastavil alebo sa spýtal, čo a ako robím, vždy som poradila. A budem to robiť aj naďalej. Budem hrdo prezentovať prácu Maroša Molnára a Filipa Dvořáčka. Myslím, že obaja veria, že ani po roku sa nebudú musieť za mňa hanbiť.”

Na záver dodáva, že má pred sebou ešte dlhú cestu, počas ktorej chce aj ostatných obéznych ľudí učiť, aby sa doma neskrývali a zbytočne neľutovali, ale sami si musia uvedomaiť, že tak, ako dopustili svoju nadváhu, sami musia aj schudnúť.

Celé Katkine vyjadrenie si môžete prečítať nižšie v neupravenej verzii:

Zdravím Vás všetkých! Ďakujem každému jednému z Vás za správu, ktorou ste mali potrebu podporiť ma, prípadne mi zagratulovať.
A ďakujem aj všetkým tým, ktorí ste mali potrebu len si kopnúť. Chápem. Dostali ste príbeh, ktorí ste nepochopili, a niektorí ste zostali sklamaní, lebo ste si nepoplakali. Dostali ste obraz o neznámom človekovi v sedemdesiatich minútach….a nechápete….ako by ste aj mohli….keď to nechcel pochopiť ani ten, ktorý to takto postrihal? Nechcel, lebo mal svoj príbeh, svoju predstavu, a zdržal sa toho…lebo dnes nie je normálne, že tlstý človek sa neskrýva. To sa veru nenosí. A tak postriháme príbeh tak, ako si myslíme mi…

To vážne niekto môže uveriť tomu, že ja som nechcela schudnúť? Úvodný mail bol poslaný z môjho mailu, prihlášku na kastingu som si vyplnila tiež sama. To vážne si myslíte, že ten kto sám nechce…sa vzdá svojej práce, a denne bude trénovať 4-5-6 a niekedy aj viac hodín? To že vám tam ukázali obrovskú hlavu, ktorá tvrdí, že nemala problém s tým ako vyzerá, a zvyšok lebo… odstrihnú!? , áno, pochopím, právom si myslíte nie je normálna. Len Vám už neukázali, to, že vždy hovorím, “sama som sa vyžrala, sama som si toto dopustila, tak je to môj problém, nie problém iných!”

Ešte aj dnes si myslím, že to celé začína tam, keď si je človek vedomý toho, že sám sa vyžral, a v konečnom dôsledku zostane aj na tréningu sám.

To že nemám rada, že tlstých strašíme tým, že zajtra zomrieš to je pravda! Veď sa zamyslite, ak niekto povie tlstému človekovi, že zajtra zomrieš, tak čo spraví, povie si, že tak už je to jedno…lebo on vie, že nepotrebuje schudnúť 3 kilá, alebo 3 centimetre aby si zapol rifle, alebo sukňu. Tak to radšej hneď vzdá, lebo vie, že megaveľa kíl do zajtra aj tak neschudne.

Áno, iste, podľa niektorých potrebujem nie len psychológa, ale už aj psychiatra. Lebo to čo si dovoľuje, že nereve!? Lebo mala som šťastie, a ešte si ma nenašli rôzne viditeľné choroby, tak to, čo za tým je, je lepšie ani neukázať. Nie, nebudem sa tu vyhovárať na spomalený metabolizmus, lebo načo? Nezastavilo ma to, len spomalilo. Iste bolo ľahšie revať pri prvom vážení, dať emóciu a ľutovať sa, alebo rovno to vzdať. To by ste ma mohli ľutovať ale výsledok by bol taký istý…aj tak by ten cieľ daný nebol. Miesto toho aby som sa ľutovala, pridala som si do svojich tréningov 2-3 hodiny plávania navyše. Áno, zvolila som si ťažšiu cestu…uznávam, rozrevať sa bolo ľahšie, len by ma to nikde nedoviedlo.

Áno, chápem aj to, že pre niektoré tip top slečny, ktoré sedíte samé doma musí byť strašne urážajúce, že hento tlsté prasa si dovolilo ešte aj vydať.

A teraz si asi poviete načo toto píše?
Nepíšem to preto, lebo chcem, aby ste zmenili názor na mňa….nepoznáme sa, takže mi to môže byť jedno, kto si o mne myslí, niekde za počítačom. Ale chcem (bola by som rada) aby ste pochopili, že ten tlstý človek, ktorého stretnete vy na plavárni, alebo vo fitku, nemusí byť tak silný a vyrovnaný ako ja. Nemusí mať takých priateľov, a možno v tom fitku, alebo na plavárni bude sám. Možno sa odhodlával nato, že tam raz pôjde dlhé hodiny, týždne, roky. Ak si z neho budete robiť posmešky, lebo sa cítite fajn, a nadradene len preto, lebo vy ste stopercentní, tak on tam druhý krát ani nemusí prísť. To spravíte vy!

A ja som spravila iné. Nehrám sa na fitnestrénerku rok, ani na dietológa, ale za ten môj rok som už rozhýbala a motivovala len doteraz 8 ľudí. So sesternicami sme schudli dokopy vyše 300kg. A hocikto ma doteraz zastavil alebo sa spýtal, čo a ako robím, vždy som poradila…a budem to robiť aj naďalej. Budem hrdo prezentovať prácu Maroša Molnára a Filipa Dvořáčka. Myslím, že obaja veria, že ani po roku sa nebudú musieť za mňa hanbiť.

Mám pred sebou sama ešte dlhú cestu, a či sa Vám to bude páčiť, či nie, budem učiť tlstých tomu, že riešením nie je, a nemôže byť skrývať sa doma, a ľutovať sa, ale musia si uvedomiť, že sami toto dopustili, tak aj chudnúť musia sami. Nikto za nich kilometre neodbehne, neodpláve, ani nedotrénuje. Musia si uvedomiť to, že len systematická práca prinesie trvalý výsledok. Musia si uvedomiť to, že schudnúť 10kíl sa dá aj narýchlo, ale aj pribrať späť. Nie som trénerka, ani dietológ. Môžem poradiť každému len to, čo som si na sebe vyskúšala, čo fungovalo, a čo nie. A keď sa mi podarilo čo len jedného doma na gauči motivovať už len tým, že aj 225 kilová riť sa dá rozhýbať, tak mi to stálo zato!

Zdroj: Facebook | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.