Piť či nepiť, to je otázka. Každopádne, všetci dobre vieme, že alkohol je nielenže drahý, ale aj škodlivý. I tak ale v našich končinách len málo ľudí patrí do kategórie abstinentov či skutočne sporadických konzumentov alkoholických nápojov. 

Na známej platforme Reddit sa mnohí ľudia zdôverili s dôvodmi, pre ktoré alkohol prestali piť úplne alebo si ho dajú skutočne výnimočne.

PREČO ĽUDIA SKONCOVALI S ALKOHOLOM?

1. Nemal som pocit, že by som to nejako s alkoholom preháňal, no občas sa mi stalo, že som si niečo nepamätal. Raz som urobil v tomto stave hlúposť, pre ktorú som sa dostal pred súd. Odvtedy si dám maximálne prípitok na nejakej oslave či svadbe.

2. Kvôli manželke. Teda, vtedy ešte manželkou nebola, no mala v rodine niekoľko odstrašujúcich prípadov alkoholizmu a keďže som cítil, že je tá pravá, rozhodol som sa žiť v “no-alkohol” domácnosti.

3. Pred tromi rokmi mala manželka vážny zdravotný problém, brala silné lieky, pre ktoré nemohla piť alkohol. Ja som jej povedal, že dokedy sa nevylieči, budem abstinovať s ňou. Žiaľ, minulý rok zomrela, no povedal som si, že dodržím, čo som sľúbil. Kým sa nevylieči, nebudem piť. A vzhľadom k tomu, že už sa nevylieči, ja už si nikdy nedám alkohol.

4. Liezlo to do peňazí. Aj keď som nebol žiadny alkáč, tu pivo, tam pivo, tam večer pri víne, sem-tam nejaká whiskey a ani som nevedel ako, kľudne 500 alebo aj 1000 eur ročne som mohol na túto neresť utratiť. Pritom existuje toľko zmysluplnejších možností, ako s takou sumou naložiť.

→ POKRAČOVANIE