Odvetvie gastra sa pre nové obmedzenia, platné od 15. októbra, medializuje zo všetkých odvetví azda najaktívnejšie, nakoľko zatvorené reštaurácie pobúrili tisíce podnikateľov aj konzumentov. Komu by však napadlo nariadenie obísť tak šikovne ako penziónu s reštauráciou v Nitre?

Majstrovský kúsok sa podaril vlastníkovi penziónu ARTIN v Nitre, ktorý šikovne obišiel nariadenia a naďalej môže hosťom podávať jedlo z reštaurácie. Ako sa mu to vlastne podarilo a ktorí ďaľší podnikatelia pôjdu v jeho šľapajách?

Majitelia penziónu servírujú pokrmy v hotelových izbách po dobu ich konzumácie. „Keďže konzumácia jedál a nápojov na hotelovej izbe je možná, pripravili sme pre vás netradičnú akciu. Každému zákazníkovi, ktorý si u nás zakúpi jedlo alebo nápoj so sebou, poskytneme ubytovanie na izbe so súkromnou jedálňou na dobu 30 minút grátis,“ uvádzajú na sociálnej sieti.

Pre TVNoviny.sk dokonca vyjadrili vieru, že vláda a hlavný hygienik nevymyslia spôsob, prečo tento servis nie je v poriadku. Po tom, ako sa zákazníci najedia, prichádza k dezinfekcii izby a príprava priestoru pre ďaľšieho konzumenta. Podnikatelia sa aj v tomto období teda môžu tešiť 100 percentnej vyťaženosti spokojnými zákazníkmi.

Hlavný hygienik Ján Mikas však týmto nápadom nebol nadšený a na tlačovej konferencií v piatok večer vyjadril nespokojnosť. „My sme všetky tie opatrenia nastavili z dôvodu, aby sme predišli úmrtiam a hospitalizáciám, aby sme predišli mobilizácii. Toto je špekulatívne, že si to niekto takto navrhol, ale je to nezodpovedné, je to proti našim opatreniam a určite takúto vec neschvaľujem!“ uviedol.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/ARTIN | Foto: pixabay.com, YouTube