Kedysi bol členom vzdušných síl, v armáde slúžil jedenásť rokov a dnes si jednoducho nevie predstaviť bezčinný život. Osemdesiatdeväťročný vojnový veterán sa preto rozhodol podať inzerát. No nebol to len taký obyčajný inzerát. Žiadal v ňom o záchranu pred „umieraním od nudy“.

[sociallocker]Joe Bartley z anglického Devonu je na dôchodku šesť rokov, no zistil, že život bez zamestnania nie je preňho. Napriek pokročilému veku sa rozhodol túto skutočnosť zmeniť.

Po smrti manželky trpel nudou a samotou, preto jedného dňa napísal do miestnych novín pracovný inzerát. Dúfal, že nájde niečo, čím vyplní svoj voľný čas a zároveň spozná nových ľudí.

„Keď žijete sám a nemáte nikoho, s kým by ste sa porozprávali, byt sa pre vás stane samotkou,“ prezradil jeden z dôvodov, ktoré ho viedli k rozhodnutiu hľadať si prácu.

Originálny inzerát

Jeho inzerát nebol len takou obyčajnou žiadosťou o prácu, veď posúďte sami:


Senior, 89-ročný, hľadá zamestnanie v okolí Paigntonu. Hľadám prácu na 20+ hodín týždenne. Viem upratovať, starať sa o záhradu, som manuálne zručný, zvládnem čokoľvek. Rád poskytnem referencie. Som vojnový veterán, pôsobil som vo vzdušných silách. Zachráňte ma pred zomieraním od nudy!

originálny inzerát dôchodcu

Oplatilo sa!

Onedlho po uverejnení inzerátu mu prišlo niekoľko pracovných ponúk a všimli si ho aj médiá. Dôchodca verí, že ak si nájde prácu, prestane sa cítiť taký osamelý a bude opäť sám sebou. Podľa jeho slov mu prekáža aj skutočnosť, že nie je sebestačný a užitočný. 

Jeho najväčším želaním je nájsť si dlhodobejšiu prácu na čiastočný úväzok, vďaka ktorej by si prilepšil ku dôchodku a bol by schopný platiť si všetky účty bez príspevkov od štátu. Obdivuhodné, čo poviete?

[poll id=”56″]

Zdroj: karierainfo.zoznam.sk | Foto: depositphotos.com, herald express
[/sociallocker]