Je jedným z tých hráčov, ktorí sú povolaní do úvodného predšampionátového kempu, no zároveň by sa mal predstaviť aj na ňom. Má za sebou výbornú sezónu po osobnej stránke, po kluobvej nie. A u súčasného zamestnávateľa by pokračovať nemal.

28-ročný Róbert Lántoši získal v drese klubu BK Mladá Boleslav v českej Extralige 47 bodov v 50 dueloch a o priepastných 19 bodov vyhral klubovú produktivitu. Bol najlepším strelcom i asistencom svojho zamestnávateľa. Celkovo skončil na ôsmom mieste produktivity súťaže a na prvom spomedzi legionárov. Jeho tím ale skončil predposledný.

Aj preto je pripravený na odchod, navyše, po sezóne mu končí kontrakt. „Nič prezradiť zatiaľ nemôžem, všetko je to zatiaľ v štádiu riešenia,” povedal, no v zápätí mierne naznačil, kde by mohol nakoniec zamieriť. Ja som mal vždy blízko k Švédsku, ale možno by som rád vyskúšal aj Švajčiarsko. Je to liga, v ktorej som ešte nehral,” dodal Lantoši, ktorý má za sebou aj krátke pôsobenie v zámorí, kde hral za farmársky tím Bostonu Bruins.

Ako sám priznal, ponuku z KHL by teraz odmietol.

Na Slovensku hral v minulosti v Nitre i Nových Zámkoch, v Česku len za Mladú Boleslav, zatiaľ čo veľkú časť kariéry strávil vo Švédsku.

Lantoši má na konte už 97 štartov za Slovensko, z toho 59 za seniorsku reprezentáciu. Hral na štyroch šampionátoch.v 29 dueloch má bilanciu 2+12.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Róbert Lantoši (@rl9595)

Zdroj: Športky | Foto: IG/rl9595