Je to už viac ako sedem rokov, čo hokejista Pavol Demitra († 36) zomrel pri leteckom nešťastí. Táto smutná udalosť zasiahla celé Slovensko, no predovšetkým jeho manželku Majku, ktorá sa musela zmieriť so stratou milovaného človeka – manžela a otca ich dvoch detí. S odstupom času porozprávala o bolesti, ktorú však cíti dodnes.

Po pohrebe úspešného hokejistu sa vdova po Demitrovi utiahla do súkromia a médiám sa snažila oblúkom vyhýbať. Sem-tam poskytla rozhovor, no odpovede boli len stručné, pričom na tému jej zosnulého manžela sa rozprávať nechcela.

Pred pár dňami však prijala pozvanie do talkšou bývalej markizáčky Evy Černej, kde porozprávala o svojom živote aj o tragédií, ktorá ju postretla. Majka sa predovšetkým snaží zamestnať všetkým, čo jej robí radosť. Venuje sa maľovaniu, písaniu básní, študuje psychológiu a pomáha v občianskom združení Kolobeh života, ktoré je nápomocné neúplným rodinám.

Demitrová však v rozhovore priznala, že po Paľovej smrti mala pocit, že v živote nič nemá. ,,Veľmi pomáha, teda mne to aspoň pomohlo, napísať si zoznam, čo všetko ešte stále máme, a človek by sa čudoval, že toho je veľmi veľa. Musíte si uvedomiť určité veci. Veľa vecí berieme veľmi samozrejme, že ich máme. Už len to, že sa ráno zobudím a nič ma nebolí, to je dar,“ prezradila Majka.

Zdroj: Facebook/Eva Černá  |  Foto: Facebook/Eva Černá, Facebook/Jozef Holly, YouTube