Strašný prípad sa odohral v anglickom Stoke on Trent v roku 2016. Mladej, vtedy len 25-ročnej mamičke 2 synčekov, lekári omylom diagnostikovali rakovinu. Žena sa následne musela vyrovnať s hroznými následkami.

Sarah Boylová mala pred štyrmi rokmi v anglickom meste Stoke on Trent krásny život. So svojím manželom Stevenom vychovávala dvoch synčekov, Teddyho a Louisa, keď dostala od lekárov hroznú správu.

Mladej, vtedy len 25-ročnej žene potvrdili rakovinu prsníkov. Sarah musela absolvovať chemoterapiu a navyše jej odstránili obidva prsníky. V júni 2017 sa ale dozvedela ešte šokujúcejšie správy. Lekári sa pri diagnostike zmýlili, takže Sarah nikdy nemala rakovinu a liečbu ako aj dvojitú mastektómiu podstúpila úplne zbytočne.

Zhrozená žena má aj dnes problém rozprávať o ťaživom incidente bez sĺz: “Po mesiacoch hroznej, no nepotrebnej liečby je to niečo, s čím sa úplne nedokážem zmieriť. Nie sú to len fyzické následky, ktoré mi zostali, ale aj mentálne utrpenie, cez ktoré som musela prejsť,” dodáva mamička podľa DailyMail. Tá teraz požaduje, aby nemocnice využívali na diagnostiku umelú inteligenciu, ktorá je oveľa spoľahlivejšia a zabraňuje chybám v dôsledku ľudského faktora.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

https://twitter.com/brainboredcom/status/1213363486081859584

Zdroj: dailymail.co.uk │ Foto: Twitter, YouTube/This Morning