Dnes (13.1.) v ranných hodinách sa začal dlho očakávaný megaproces v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka (†27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej (†27). Pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku sa tak počas pojednávacích dní objavia, okrem iných, výsluchy štvorice obžalovaných. Prvý bol bývalý vojak Miroslav Marček.

Miroslav Marček sa na súdnom pojednávaní ako jediný z obžalovaných priznal ku všetkým bodom obžaloby. Práve on strieľal na snúbencov, pričom detaily dvojnásobnej vraždy opísal i pred senátom. Bývalý vojak mal v pláne vykonať vraždu už 19. februára 2018, no v dome dvojice boli aj iní ľudia, takže sa vrátil o dva dni.

Marček potvrdil výsledky vyšetrovania, keď priznal, že sa v osudný večer schoval v letnej kuchynke. ,,Čakal som tak pomerne dlho, do domu potom prišli pán Kuciak a slečna Kušnírová. Čakal som na vhodnú príležitosť, kedy slečna Kušnírová išla na toaletu. Vtedy som zaklopal na dvere, pán Kuciak mi otvoril a vtedy som ho zasiahol zbraňou. V dome sa však nachádzala aj ďalšia osoba. Utekal som za ňou do kuchyne a zastrelil som ju. Pri odchode som ešte raz vystrelil na pána Kuciaka, ktorý ležal na schodoch,“ povedal vrah predsedníčke senátu Ružene Sabovej a ďalším prítomným.

Po dvojnásobnej vražde prezvonil Szabóa, ktorý pre neho prišiel v neoznačenom aute. Spoločne išli za Zoltánom Andruskóom, ktorému mu potvrdili likvidáciu novinára. Následne im bola vyplatená odmena v hodnote 50-tisíc eur a zároveň im bol odpustený dlh vo výške 25-tisíc eur.

Miroslav všetkých prekvapil tvrdením, že Kuciak mal byť pôvodne unesený a následne zavraždený. V obci Veľká Mača sa však nachádzajú kamery, ktoré by únos značne skomplikovali. Obvinení sa tak rozhodli, že vražda sa musí vykonať v dome. Marček následne vysvetlil, ako si upravil zbraň a samotné náboje, aby znížil zvuk streľby.

Zdroj: noviny.sk Foto: gettyimages.com, Facebook/Za slušné Slovensko, YouTube