Marek Svatoš a brankár Peter Budaj sa veľmi dobre poznali. Spoločne odohrali päť sezón v tíme Colorada Avalanche. Pár dní pred svojou smrťou, Marek telefonoval s Petrom a Svatošova žiadosť ho prekvapila.

[sociallocker]Peter Budaj spomína na svojho kamaráta len v dobrom. Ako sám Peter uviedol, informáciu o úmrtí svojho kamaráta sa dozvedel od Marekovej manželky Diany a bol to pre neho veľký šok. O to viac ho šokovala táto informácia, keďže štyri dni pred úmrtím Mareka s ním volal a všetko sa zdalo v poriadku.

Podľa jeho slov sa mu nič nezdalo nápadné, komunikácia prebiehala ako vždy. „Bavili sme sa o normálnych veciach, a síce ako sa má, čo robí rodinka. Pýtal sa ma, ako sa mi darí a tak. Nič zvláštne ani výnimočné,” dodal.

No nakoniec Budaj priznal, že ho zaskočilo, keď sa Marek pýtal, či by mu Peter poslal nejaké tréningové plány, aby začal pomaly trénovať a postupne sa mohol vrátiť k hokeju. Budaja táto prosba pozitívne prekvapila a istým spôsobom vylučuje možnosť, že sa Marek pokúsil o samovraždu predávkovaním liekov.

Celá rodina vrátane Petra Budaja očakáva výsledky ďalších testov, keďže pitva nič nepreukázala. Médiami sa nesú rôzne dohady o tom, čo mohlo zapríčiniť Marekovú smrť, no zatiaľ nebolo nič potvrdené.

Zdroj: Tvnoviny.sk |  Foto: YouTube
[/sociallocker]