Rodičia zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej prehovorili pre český denník Mladá Fronta dnes. Sú presvedčení o tom, že  šlo o politickú vraždu. Zlatica Kušnírová tvrdí, že ani Martinina vražda nebola náhodou.

Prípad vraždy Kuciaka a Kušnírovej v ich dome vo Veľkej Mači vyburcoval tisíce ľudí na celom Slovensku. V máji dvojica pripravovala svadbu, no namiesto nej boli dva pohreby. Možno mnohým napadlo, že obeťou mal byť len Ján a jeho snúbenica bola len v zlom čase na zlom mieste. Jej mama Zlatica Kušnírová si ale myslí opak a tvrdí, že jej dcéra bola pre vrahov rovnako nepohodlná ako Ján.

Prečítajte si tiež: V piatok Slovensko protestovalo a Fico oslavoval MDŽ v Nitre s takouto účasťou!

“Neverím polícii ani politikom. Bola to politická vražda a Martinku nezabili náhodou, ale preto, že by zostal svedok. Ona všetky Jankove články čítala, radila mu s korektúrami a vedela i o zákulisí. Vedela viac, ako bolo v článkoch. Keby chceli zabiť len Janka, mali na to dosť času,” povedala pani Zlatica pre Mladú Frontu dnes.

Pred vraždou navštívili Ján a Martina pani Zlaticu v Gregorovciach. Povedali jej, že pár kilometrov od nej bude mať Ján prácu. Dcéra jej však nešpecifikovala, o akú prácu pôjde, no vraj mali strach. Tvrdila, že ich odpočúvajú. Jánov otec povedal, že veľmi nehovoril o tom, na čom pracuje. Mama sa oňho vraj veľmi bála, no upokojoval ju, že na Slovensku sa nemôže nič stať.

Zdroj: idnes.cz | Foto: facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.