Pár dní pred Vianocami zasiahla Česko mimoriadne tragická udalosť. Študent David Kozák na filozofickej fakulte Univerzity Karlovej strieľal do každého, kto mu prišiel do cesty. Nešlo o náhodu, mladý vrah mal mať vypracovaný presný manifest.

David Kozák podľa najnovších informácií, ktoré odzneli v piatkovej rannej relácii TV Markíza Teleráno, zniesol zo sveta údajne až 18 ľudských životov a desiatky osôb po jeho vyčíňaní ostalo zranených. 24-ročný mladík mal byť talentovaným študentom Ústavu svetových dejín. Za svoju bakalársku prácu dokonca získal Cenu Mariana Szyjkowského udeľovanú Poľským inštitútom v Prahe.

Brutálnemu masakru na Palachovom námestí mala predchádzať nielen vražda vlastného otca, ktorého mal David zabiť vo štvrtok v dome na Kladensku v Hostouni neďaleko Prahy, ale aj vypracovanie podrobného manifestu. Ten údajne zverejnil už 10. decembra na sociálnej sieti Telegram. Ako píše Čas.sk, podľa expertov je však jeho pravosť otázna. Bol totiž písaný v bezchybnej azbuke.

Zo šokujúcich slov v profile Davida, ktoré zverejnil Čas.sk, behá mráz po chrtbte. „Dovoľte mi predstaviť sa. Moje meno je David. Chcem vystrieľať školu a možno spáchať samovraždu. Alina Afanaskina mi veľmi pomáha. Vždy som chcel zabíjať. Myslel som, že sa zo mňa stane maniak. Uvedomil som si, že skôr ako vraždy jednotlivcov majú oveľa väčší účinok masové vraždy. Povedal som si. Vyčkaj… Snívaj… Ale Alina sa stala posledným bodom. Bolo to, akoby mi prišla na pomoc z raja práve včas…“

Ako je známe, samovraždu mal spáchať aj samotný masový vrah, ktorý mal podľa inforrmácií idnes.cz bojovať so psychickými problémami.

Zdroj: Čas.sk, idnes.cz | Foto: YouTube/The Sun