Je to iba pár hodín, čo Igor Matovič na tlačovej besede oznámil, že Slovensko od 20. mája zaznamená štvrtú fázu uvoľňovania prísnych bezpečnostných opatrení. Jednou z radikálnych zmien je opätovné otvorenie materských a základných škôl.

Od 1. júna sa oficiálne otvoria materské a základné školy, do ktorých sa môžu vrátiť žiaci prvého až piateho ročníka. Samotný zriaďovateľ však rozhodne, či sa školy v danej obci či okrese naozaj otvoria. V materskej škole bude možné prijať maximálne 15 detí, ktoré sa budú nachádzať v jednej skupine.

Prednosť budú mať deti zdravotníkov, policajtov, hasičov, vojakov a pedagógov, ktorí sa nachádzajú v prvej línii boja proti koronavírusu. Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling upozornil, že zariadenia budú otvorené maximálne deväť hodín denne. Ak sa stane, že v skupine klesne počet detí, ani v tomto prípade nemôže dochádzať k ich zámene, nakoľko skupina musí byť stabilná.

Rodič bude mať desať minúť na rozlúčenie sa s dieťaťom, pričom mu bude zmeraná teplota a musí si dezinfikovať ruky. ,,Deti pri pobyte v skupine v materských školách nemusia mať rúška, zamestnancom sa odporúča nosenie rúšok alebo ochranných štítov,“ uviedol Gröhling na tlačovej besede, pričom oznámil, že školské stravovanie bude zabezpečené tak ako predtým.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: minv.sk  |  Foto: YT/Sloboda a Solidarita, Pixabay