Krkavčia matka z Grécka sa rozhodla odhodiť do smetného koša svoje len párdňové bábätko. To objavila náhodná okoloidúca. Novorodenec mal zároveň aj obrovské šťastie, keďže mu život zachránil jeden detail.

24-ročná žena z Grécka sa z doposiaľ neznámych príčin rozhodla vzdať sa svojho dieťatka. Novorodenca odniesla v stredu v meste Kalamata k jednému zo smetných košov, kde ho odhodila a odišla.

Plač bábätka započula následne náhodná okoloidúca, ktorá ho objavila zabalené v papieri. Hoci ju ďalší ľudia presviedčali o tom, že počuje zrejme len mraučanie mačky medzi odpadkami, jej sa to nezdalo.

Novorodenec mal pritom šťastie v nešťastí: „V ten deň meškal odvoz odpadkov. Smetiarske autá pritom odpad len neodvezú, ale aj stlačia,“ uvádza primátor mesta Thanassis Vassilopoulos podľa informácií BBC. Dieťatko by tak skončilo život hroznou smrťou, no šťastena ho napokon ušetrila. Momentálne sa nachádza v nemocnici, kde sa zotavuje. Matka gruzínskej národnosti bola dolapená políciou a aktuálne je obvinená z pokusu o vraždu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bbc.com │ Foto: Twitter, YouTube/Inside Edition,