Rodičia malých detí sa bežne strachujú, že ich bábätkám niečo ublíži – skrinky olepujú bublinkovou fóliou, kupujú bezpečnostné zámky a je úplnou samozrejmosťou, že odstraňujú z ich dosahu čokoľvek ostré či horľavé. Lisa Geeová mala pocit, že jej synček Preston je v bezpečí, keď ho nechala spinkať. Nebol. Zabila ho pomerne bežná súčasť detských postelí, ktorá ho prvotne mala chrániť!

Keď Lisa vošla do miestnosti, kde spal jej syn, aby ho skontrolovala, uvidela niečo, čo sa jej bude ako najhoršia nočná mora premietať pred očami celý život. Jej bábätko bolo mŕtve.

Najhoršie chvíle v živote matky

„Kričala som, kričala ako som nekričala nikdy v živote a bežala som dole schodmi v absolútnej hrôze. Schmatla som telefón a vytočila núdzové volanie: ‚Prosím, pomôžte mi, moje bábätko je mŕtve!‘,“ opisuje najhoršie minúty svojho života Lisa. Celý tragický incident sa odohral 11. septembra 2013. „Operátorka mi kázala vyjsť hore schodmi, ale ja som to nechcela, pretože som nechcela vidieť moje mŕtve dieťatko. No šla som tam a našla manžela, ktorý sa ho zo všetkých síl snažil oživiť, hoci bolo jasné, že je neskoro. Bol celý sivý. Spadla som na kolená a myslela, že umriem tou najbolestivejšou smrťou.“

Malý Preston bol nádherné dieťa. Rodičia teraz bojujú za spravodlivosť a žiadajú zákaz výroby a predaja predmetu, ktorý sa mu omotal okolo krku a usmrtil ho.

Banálna príčina obrovskej tragédie

Čo spôsobilo celú túto tragédiu? Nárazník do detských postieľok, aké používa množstvo rodičov, aby zamedzili zraneniam spôsobeným obúchaním hlavičky či ručičiek o bezpečnostné zábrany. Omotal sa 9-mesačnému Prestonovi okolo krku, v dôsledku čoho sa bábätko udusilo. Lisa a jej manžel, ktorí už pre vlastné dieťa nemohli urobiť nič, tak začali bojovať za to, aby bol tento nebezpečný predmet zákonom zakázaný. Obrovskou ranou pre nich totiž bolo, keď polícia dala za pravdu výrobcom, ktorí sa od prípadu dištancovali, a dospela k záveru, že nie je dôkaz o tom, že za smrť dieťaťa môže nárazník. Umrieť vraj mohlo náhlou dojčenskou smrťou.

Pozor na takéto nárazníky do detských postieľok! Môžu byť skutočne veľmi nebezpečné.

Lisa sa však odmietla vzdať. Znamenalo by to totiž, že Prestonova smrť bola úplne zbytočná. Päť rokov po incidente síce dosiahli pokrok, nakoľko sa legislatíva niektorých krajín ohľadom nárazníkov zmenila. Rodičia však žiadajú absolútny zákaz výroby. Čaká ich ešte dlhá cesta a dovtedy sa snažia aspoň upozorňovať ostatných na nebezpečenstvo, o ktorom keby sami kedysi vedeli, ich dieťatko mohlo byť ešte nažive.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Justice for Preston | Foto: Facebook/Justice for Preston