Po babičke prehovorila i matka mladej Češky Terezy H. (21) , ktorá bola prichytená pri pašovaní 9 kg heroínu na pakistanskom letisku. Za tento skutok jej hrozí dlhoročné väzenie a dokonca sa skloňoval aj trest smrti. Momentálne sa nachádza vo vyšetrovacej väzbe. 

Pani Táňa sa rozhodla prehovoriť prostredníctvom českého časopisu Reflex. K otvorenému rozhovoru sa odhodlala nielen preto, aby ukázala Terezinu pravú tvár, ktorá je podľa nej obyčajné mladé dievča, ktoré doplatilo na svoju naivitu, ale aby aj upozornila ostatných rodičov.

“Chcela by som apelovať na rodičov detí vo veku Terky. Ak si myslia, že ich majú pod kontrolou, klamú sami sebe. Môžu byť prekvapení ako my. A je jedno, či ich dieťa študuje vysokú školu alebo pracuje v továrni. Naozaj sa to môže stať každému bez rozdielu. Nám by tiež také niečo nikdy nenapadlo,” uviedla.

Do zadržania jej peknej dcéry na pakistanskom letisku si myslela, že Tereza išla do tejto exotickej krajiny iba fotiť. Vôbec ju tam nechceli pustiť. To, čo sa tam napokon stalo, by im nenapadlo ani v najhoršom sne.

Utrápená matka má však o svoju dcéru obrovský strach, keďže blondínka trpí zdravotnými problémami. ,,Terezka v sedemnástich rokoch prekonala, operáciu, kde jej preventívne vzali slepé črevo, dva roky na to absolvovala operáciu, kde jej odobrali kus čreva,” uzatvára matka. A tak by sa mala stravovať veľmi opatrne.

To, že v pakistanskom väzení, si stravu nemôže veľmi vyberať sa už podpísalo aj na jej zdravotnom stave, na ktorý sa už sťažovala aj pred súdom prostredníctvom svojho právnika.

Zdroj: reflex.cz, blesk.cz |Foto: Facebook,Dailypakistan