Pokrok technológií nám priniesol mnohé vymoženosti aj v súvislosti s potravinami. Ľudia sa môžu stravovať podľa svojho výberu, keďže na trhu je nespočetne produktov pre vegetariánov či vegánov. Aj zdravé jedlo však môže uškodiť. Dôkazom je šokujúci prípad matky, ktorá spôsobila smrť vlastného synčeka.

Správy o hroznom konaní štvornásobnej matky obleteli celý svet, pričom sa milióny ľudí dožadovalo spravodlivosti. Súdny proces sa naťahoval dlhé obdobie a Sheila O´Learyová sa v roku 2019 postavila pred súd, kým finálny rozsudok padol až pred pár dňami.

Obvinená žena totiž svojho 18-mesačného syna Ezru kŕmila iba surovým ovocím a zeleninou. Prísnou vegánskou stravou tak chlapčeka vyhladovala na smrť. V osudný deň si mala pri prebaľovaní synčeka všimnúť, že dýcha plytšie, no ignorovala to a išla si ľahnúť. Výsledky pitvy preukázali, že dieťa zomrelo kvôli nedostatočnej výžive, v dôsledku čoho mu zlyhali orgány.

39-ročná Američanka bola súdená v štáte Florida za ťažké týranie dieťaťa, vraždu prvého stupňa, zabitie s priťažujúcimi okolnosťami, zneužívanie detí, a taktiež dva prípady zanedbania starostlivosti o dieťa. Sudca jej napokon naparil doživotie. ,,Matka urobila rozhodnutie, ktoré viedlo k vražde jej syna. Jej pýcha stála Ezru život. Je to bezohľadné pohŕdanie ľudským životom,“ komentovala verdikt šéfka oddelenia pre zvláštne obete Francine Donnorummo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: fox29.com  |  Foto: Twitter