V piatok sa po celom Slovensku konali zhromaždenia a pietne pochody na počesť zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Obaja sa stali symbolom boja za slušné Slovensko, pretože sa predpokladá, že príčinou ich krutej popravy bola práve Jánova práca. Na prešovskom zhromaždení v piatok podvečer vystúpila i matka zavraždenej Martiny. Z jej slov sa vám budú tlačiť do oči slzy.

Pani Zlatica Kušnírová s rodinou prežíva asi najhoršie životné obdobie. Už v máji mala vydávať svoju milovanú dcéru, no osud všetko zariadil úplne inak. Namiesto svadobnej veselice sa teraz obidve dotknuté rodiny topia v slzách. Oboch mladých snúbencov len nedávno pochovali a bolesť zo straty dieťaťa ešte neotupela. A navyše skutočnosť, že ich vrah sa ešte slobodne pohybuje po svete im nedovoľuje ani spať.

Pani Zlatica z Gregoroviec vystúpila pred asi sedemtisícovým davom, ktorý sa zhromaždil v Prešove. Prítomným ľudom poďakovala za ich spolupatričnosť a podporu, pričom prehovorila i pár slov o svojej Martinke. Tá bola podľa jej slov veľmi odvážna a vždy sa zaujímala o politické dianie. Svojho snúbenca tiež vždy podporovala v práci, či v bežnom živote.

K rozhodnutiu vystúpiť na zhromaždení ju priviedla snaha nájsť TOHO, kto stojí za ich bezcitnou popravou. Poukázala i na to, že sa jej nepáči, akým smerom sa celá táto situácia uberá a že celá kauza naberá až politický charakter. Politické súboje o moc ju nezaujímajú, ona chce iba spravodlivosť pre Jána a Martinu!

Nemôže sa totiž zbaviť toho príšerného pohľadu, keď jej Martinku našli zavraždenú v kuchyni a Janka na chodbe za dverami. A potom ten pohľad v márnici… „Keby ste videli tú preliatu krv, krv Janka a Martiny. To bolo niečo hrozné a práve pre túto krv im nedám pokoj a preto vás všetkých prosím, aby ste nás podporili,“ povedala so slzami v očiach. Na to sa ozval súdržný potlesk ľudí z námestia.

Najhoršie je, že celé vyšetrovanie je až príliš komplikované a plné pochybnosti. Pani Kušnírová neverí, že prebieha tak, ako by malo.

,,Ak by im skutočne záležalo na vyšetrení vraždy Janka a mojej Martiny, mali byť od začiatku na mieste činu kompetentní, pitvu mal robiť expert, neoprávnené osoby nemali na mieste činu čo robiť. Aj výroky politikov, ktorí sa potia a neodpovedajú na otázky, sú dôkaz toho, že pochybili a nemajú byť na svojich miestach, aspoň kým sa toto všetko nevyšetrí. Trvám na tom, ako matka zavraždenej dcéry,“ uviedla vo svojej reči a svoje verejné vystúpenie ukončila úryvkom piesne Kto za pravdu horí.

Táto ťažko skúšaná žena svoj boj za dolapenie vraha nevzdá a pokoj snáď nájde až keď ten, kto stojí za touto tragédiu, bude za tento ohavný čin pykať!

Zdroj: cas.sk, tvnoviny.sk | Foto: facebook, instagram | Video: instagram, youtube.com