Päť dní po úkladnej vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa bude konať aj pohreb. Namiesto radosti, ktorú mala priniesť ich pripravovaná svadba bude rodina týchto dvoch mladých zaľúbencov pochovávať. Znechutenie ľudom pripravil aj premiér Róbert Fico, ktorý včera oslavoval blížiace sa MDŽ.

Najprv pochovajú Martinu

Dňa 2. 3. 2018, respektíve v piatok bude ako prvá pochovaná Martina Kušnírová. Na ďalší deň pochovajú aj novinára Jána Kuciaka. Užialená Martinkina matka prezradila, že dcéru pochovajú v svadobných šatách a Jána v svadobnom obleku. Takýmto spôsobom ich chcú už navždy symbolicky spojiť.

„Pochováme ju v svadobných šatách a aj jeho v svadobnom obleku, aby sa takto symbolicky dočkali spoločnej budúcnosti,“ povedala matka zavraždenej Zlatica pre Nový Čas.

Ján Kuciak a Martina Kušnírová
Ján Kuciak a Martina Kušnírová

Čas vraždy

Matka Zlatica je presvedčená, že pozná aj čas vraždy. Údajne sa zosnulej dvojici nemohla dovolať už v stredu večer.

„V stredu podvečer medzi piatou a šiestou im priniesol sused nabíjačku na batériu do auta, ktoré mali odstavené v Galante. Povedal nám, že Martina sa usmievala a mala dobrú náladu. Janko mal prísť domov o siedmej. Martinka sa chystala, že pôjde po neho. Desať minút pred 20.00 s ňou ešte hovorila sestra. O 20.15 som jej volala ja. Asi po desiatich minútach znova. Nedvíhala. O 20.45 som volala Jankovi. Tiež nedvíhal. A toto sa nestávalo nikdy. Keď nezdvihli okamžite, o chvíľu volali späť,“ uviedla pre Nový Čas užialená matka Martiny.

Ficove MDŽ

Aby toho nebolo málo, Róbert Fico urobil ďalší šokujúci krok. Aj napriek úkladnej vražde novinára, jeho priateľky a zemetraseniu v slovenskej vláde, nezrušil plánované oslavy MDŽ, ktoré už tradične usporiadala strana Smer – sociálna demokracia. Ľudia vyjadrili svoje znechutenie z tohto správania aj na sociálnych sieťach. Po vyložení jedného milióna eur v hotovosti pred novinármi, je toto ďalší nepochopiteľný krok premiéra Slovenskej republiky.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook