Na politickej pôde je aktuálne mimoriadne dusno, pričom mnohí politici si nedokážu prísť na meno. Potom, čo bola odvolaná vláda Eduarda Hegera, dochádza v parlamente k ďalším výrazným konfliktom. A kým už 21. januára 2023 dôjde k referendu, Igor Matovič odkázal bývalému spojencovi Richardovi Sulíkovi ostré slová.

Bývalý premiér a exminister financií Igor Matovič sa opäť raz prihlásil o slovo prostredníctvom sociálnych sietí. Tentokrát sa prihovoril Richardovi Sulíkovi, ktorému odkázal, že Róbert Fico ďakuje. Následne upriamil pozornosť na stranu SaS: „SaS odišla a hneď sľúbil, že budú konštruktívnou opozíciou, ale na prvej schôdzi spustil s mafošmi z červeného a ružovučkého Smeru blokovanie parlamentu. Sľúbil, že nebudú odvolávať ministrov a v žiadnom prípade nie premiéra,“ zamýšľa sa Matovič. Zároveň uvádza, že bývalému kolegovi nemali smrdieť hlasy kúpených poslancov.

Ako uvádza bývalý premiér, podľa jeho slov mal Richard Sulík prisľúbiť podporu novej vláde Eduarda Hegera s tým, že predčasné voľby nechce, avšak napokon dostal panický strach. Ten mal vyplývať z toho, že si Eduard Heger a Jaroslav Naď založia stredoliberálnu stranu a nikto by už, podľa jeho slov, nevolil „profesionálneho povaľača vlád“. Ako dodal, predseda SaS mal disponovať výsledkami prieskumu, ktorý vo štvrtok zverejní TV JOJ a pre subjekt má mať stúpajúci charakter. „Nepomôže. SaS sa do parlamentu už nedostane. Racionálny liberálny volič už nedá hlas strane, ktorá by opäť aj štvrtú vládu povalila. Bude mať na výber zodpovednejšie možnosti,“ uzatvára Igor Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic