Igor Matovič sa kvôli svojim výrokom o tradičnej rodine či jednoznačnom pohlaví nestretáva s priazňou Slovákov patriacich do známej LGBTI+ komunity. Tí sa v utorok rozhodli bojovať za svoje práva v uliciach, kde sa priamo stretli s bývalým premiérom.

Komunita LGBTI+ sa v utorok vybrala do ulíc Bratislavy, kde bojovala za svoje práva. V hlavnom meste protestovala najmä proti ohlásenej novele zákona, ktorá môže znemožniť právnu zmenu pohlavia. Svoj pochod začali pred podnikom Tepláreň, kde došlo minulý rok k ohavnej dvojnásobnej vražde. Následne sa dostali pred budovu parlamentu.

Tam sa ocitli zoči voči bývalému premiérovi Igorovi Matovičovi. Exminister je pritom známy svojím jednoznačným postojom ku komunite a zastáva spolu s ďalšími členmi OĽaNO skôr konzervatívne rodinné hodnoty. Rozzúrený dav tak neváhal na Matoviča kričať nenávistné heslá a vulgarizmy, pričom došlo aj na strkanie.

Samotný politik si situáciu natáčal na mobil a video zverejnil spolu so svojím komentárom. “Vtom prišiel prvý človek z davu a začal na mňa poza chrbát vyhukovať “ko…, ko…, ko…” … potom prišli ďalší a začalo vulgárne peklo, ktoré som ešte nevidel a ani nezažil. Krížom krážom ako totálni dezoláti začali na mňa súkať tie najvulgárnejšie nadávky, pľuť odzadu na sako a vyhrážať: “skončil si, ja ťa zabijem!” priblížil. Expremiér doplnil svoje presvedčenie o tom, že “naše deti musíme pred týmito ľuďmi chrániť”. “Na Slovensku by sme mali výrazne viac investovať do dostupnosti psychiatrickej pomoci. Pacientov kopa,” dodal. Ďalší známy politik zas šokoval novou prácou so slovami, že z “niečoho žiť musí”.

VIDEO ZÚRIACEHO DAVU OKOLO MATOVIČA SI POZRIETE >>>TU <<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Igor Matovic, Televízia Markíza, Televízia JOJ