Igor Matovič prijal spolu s Erikom Tomášom pozvanie do pravidelnej nedeľňajšej politickej relácie televízie Markíza Na telo s Michalom Kovačičom. Súčasný minister financií sa obul do prezidentky Zuzany Čaputovej kvôli prorodinnému balíčku, no i v téme ďalšej kandidatúry v prezidentských voľbách. 

Minister financií v Na telo okrem iného uviedol aj to, že by v prípade hlasovania o odvolaní Sulíka z postu ministra hospodárstva hlasoval proti. Na záver však doplnil veľavravnú poznámku o tom, že by si zaslúžil presný opak. Najviac kritiky však počas debaty šéfa OĽaNO schytala prezidentka SR, ktorej venovala ostré slová aj Matovičova manželka Pavlína.

Matovič ju viní z vetovania balíčka na pomoc rodinám v hodnote 1,2 miliardy eur. Minister je však presvedčený, že hlava nášho štátu robí tento krok len z pomsty, pričom si podľa neho zobrala za rukojemníkov rodičov a ich deti. Vo chvíli, keď dostal otázku o nadchádzajúcich prezidentských voľbách a možných kandidátoch, však zašiel ešte ďalej.

Nechcem sa dotknúť Zuzany Čaputovej, určite robí niektoré veci dobre, na druhej strane mi vadí tá strojenosť a falošnosť,“ rýpol si. Napokon dodal, že na Slovensku je “minimálne 100-tisíc hodnotovo lepších žien ako naša prezidentka“. Podľa prieskumov Markízy je pritom najviac budúcich voličov Zuzany Čaputovej v strane Progresívne Slovensko, OĽaNO či SaS, kým najmenšej podpore sa teší medzi voličmi hnutia Republika či strany Smer.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Na telo s Michalom Kovačičom, Zuzana Čaputová