Druhá vlna pandémie koronavírusu na našom území naberá na obrátkach. Denne pribúdajú desiatky nových prípadov, na ktoré je nutné urgentne reagovať zo strany konzília odborníkov. Premiér však dvíha varovný prst!

Slovensko v piatok (18. septembra) zaznamenalo rekord v podobe 290 potvrdených prípadov. Sobota (19. septembra) priniesla síce menšie číslo, no 131 nových nakazených je stále alarmujúcim počtom ľudí s ochorením COVID-19. Na aktuálnu situáciu reaguje aj Igor Matovič, ktorý považuje stúpajúcu tendenciu za kritickú.

Premiér je síce rád, že sme na tom lepšie ako v Česi, no nechcel by zaspať na vavrínoch, čo môže spôsobiť komunitné šírenie. ,,Obávam sa, že pri cca 300 nakazených denne sme už na hrane,“ upozornil predseda OĽaNO na tlačovej konferencií. Slovensko by tak opäť zasiahli tvrdé opatrenia, ktoré fungovali pri prvej vlne pandémie. ,,Ja potom už nebudem ten, kto bude hájiť viac slobody pre kultúru, šport či svadby proti vôli pandemickej komisie,“ dodal.

Najväčšími zdrojmi nákazy majú byť svadby, rodinné a firemné oslavy, kde bolo zaznamenaných 17 ohnísk. Športové kempy identifikujú 5 ohnísk a cirkevné stretnutia spôsobili 60 infikovaných ľudí. Veľkým rizikom sú pracoviská, kde je doteraz evidovaných 21 ohnísk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/OĽaNO  |  Foto: FB/Igor Matovic, ADELI Medical Center