Matovič zhodil Sulíka v zahraničí: Tvrdé slová voči ministrovi!

Dátum:

Premiér Igor Matovič podstúpil vo štvrtok (3. februára) významnú zahraničnú cestu. Pozvanie francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona sa však nezaobišlo bez trapasu, a dokonca ani bez tradičného podrazenia koaličného partnera Richarda Sulíka. 

Slováci navštevujúci profily sociálnej siete premiéra alebo Richarda Sulíka už dávno vedia, že medzi nimi panuje dlhodobý konflikt. Vedia to však aj tí, ktorí čítajú noviny alebo sú divákmi diskusných relácií. O nezhodách vo vláde sa dozvedá národ z tlačových konferencií aj z Televíznych novín. Aby tieto prestrelky v koalícií náhodou niekomu neunikli, premiér o nich informoval aj Francúzov.

Matovič sa pre francúzsky magazín Le Monde vyspovedal z hriechov napáchaných na slovenskom národe. Z neúspechu nápadu predvianočného testovania obviňuje Matovič Sulíka aj zahraničným médiám: „Krízové centrum chcelo uskutočniť druhé masívne testovanie, ale minister hospodárstva, ktorý mal na starosti zakúpenie testov, tak neurobil. Kvôli tomu sa druhá vlna masívneho testovania neuskutočnila včas a čísla logicky explodovali,“ reaguje na súčasnú situáciu premiér. Magazín ho označil za antisystémového lídra, ktorý kvôli nedostatu skúseností a chaotickému vyjadrovaniu nemusí byť schopný vedenia štátu.

Michal Šimečka zo strany Progresívne Slovensko vyzýva Matoviča, aby si uvedomil, že v zahraničí reprezentuje krajinu a nie hnutie OĽaNO. Šimečka označil premiérové vyjadrenia za malicherné a neprofesionálne. „Vyslovene tým škodí záujmom vlastnej krajiny. Zahraniční politici a diplomati to totiž čítajú takto: “Premiér Matovič je slabý, pretože nedokáže vyhodiť zlého ministra a minister Sulík je neschopný, takže s ním nemá zmysel o čomkoľvek rokovať,” dodáva Šimečka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Michal Šimečka Progresívne Slovensko, Le Monde | Foto: IG/igor_matovic_olano

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...