Investovanie akéhokoľvek typu môže priniesť svoje riziká. Práve s nimi je oboznámený každý investor, i keď dúfa, že nikdy nedôjde ku kritickej situácii. Stratu obrovského množstvo peňazí pocítili na vlastnej koži slovenský herec Maroš Kramár, no aj manželka Igora Matoviča.

Spoločnosť Arca Investments nie je v našich končinách žiadnou neznámou, pričom spadá pod skupinu Arca Capital. Jej podnikateľské aktivity sa týkajú predovšetkým energetiky, automobilového priemyslu či pracovných agentúr. Firma je však v obrovských problémoch a momentálne mieri do konkurzu.

Veľké množstvo veriteľov sa dožaduje svojich peňazí. České ministerstvo spravodlivosti dokonca zverejnilo zoznamy fyzických a právnických osôb, ktoré investovali do spoločnosti. V zozname sa nachádza aj Pavlína Matovičová, ktorá sa domáha sumy viac ako 750-tisíc eur. V minulosti kolovali fámy, že sa politikova manželka dala vyplatiť na úkor iných podvedených ľudí. Túto informáciu Matovičovci odmietajú. Pavlína má byť totiž jednou z mnohých, ktorá chce svoje peniaze a bude rada, ak sa jej vráti aspoň tretina z nich.

S dlhým nosom skončil aj Maroš Kramár, ktorý to považuje za obrovský podvod. Podľa jeho slov majú ľudia zodpovední za okradnutie investorov už dávno sedieť vo väzení. Herec sa dožaduje pohľadávok v sume viac ako 531-tisíc eur. ,,Ja som tam mal peniaze na 6 % úrok, čo je bežný úrok. V dobrej viere som investoval a takto to dopadlo. Nechápem… Nikto nevie, kam tie peniaze išli. Nemal som žiadne veľké oči. Je to nehorázne. Nikto nič nekomunikuje,“ uviedol pre Nový Čas.

64-ročný umelec bol nútený obrátiť sa na svojho právnika, no domnieva sa, že tak veľká spoločnosť bude mať v súdnom procese skúsených zástupcov. S peniazmi sa tak postupne lúči. Žiadnej investičnej spoločnosti už neverí. ,,Odporúčam všetkým, aby nikto nikde neinvestoval do žiadnych spoločností, kým to nebude chrániť štát. Ľudia, vy vyberajte peniaze zo všetkých investičných spoločností. Nemáte žiadne záruky. Akékoľvek certifikáty nikomu nepomôžu,“ odkázal našincom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Nový Čas  |  Foto: FB/Mama na prenájom, Pavlinka Matovicova