Igor Matovič sa po demisii ujal postu ministra financií, kým novým predsedom vlády sa stal Eduard Heger. Matovič mu zanechal svoju kanceláriu spolu s premiérským stolom, na ktorý umiestnil záhadné papieriky s tromi slovami. 

Všetky oči sa tak budú počas ďalšej fázy pandémie upierať na nového premiéra Hegera, ktorý bude musieť čeliť rovnakému tlaku verejnosti, no aj od politikov, ako jeho predchodca. Na jeho správanie v zákulisí, keď sú vypnuté kamery, prezradila viac ostrieľaná redaktorka Gabriela Kajtárová.

Už teraz sa pritom hovorí o tom, že Heger podľa všetkého prinesie do politických dialógov ako aj verejných vyhlásení zmierlivejší tón a neutrálnejší prístup. Politici zo strany Smer aj Hlas však považujú jeho presun na post premiéra len za rošádu a tvrdia, že jeho rozhodnutia môžu byť ovplyvňované Matovičom.

Či sa tak stane, ukáže až čas. Mediálna pozornosť sa presunie rovnako aj z Matovičovej manželky Pavlíny na Hegerovu Luciu, s ktorou vychováva štyri deti. Aj jeho manželka sa podobne ako Pavlína venuje podnikaniu vo firme MetaMorphis, kde je štatutárkou. Je vám nový premiérovský párik sympatický?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Eduard Heger, Igor Matovic