Medzinárodný trapas Igora Matoviča: Na TOTO Maďari len tak nezabudnú!

Dátum:

Igor Matovič pred pár dňami potešil Slovákov, keď aktualizoval štvrtú fázu uvoľnenia opatrení. K tejto veci sa znova vyjadril na sociálnej sieti, kde sa chcel voličom pochváliť rozhovorom so známym mužom. Mnohých však viac zaujala chyba, ktorú premiér spravil.

Jednou z radikálnych zmien je od dnešného dňa (27. mája) voľnejšie cestovanie pre Slovákov. Ľudia môžu v zahraničí stráviť 48 hodín bez toho, aby museli ísť do karantény. Predseda strany OĽaNO tak v posledných dňoch komunikuje s premiérmi susedných krajín.

Po rozhovore s maďarským predsedom vlády Viktorom Orbánom sa Matovič pochválil dobrou správou. ,,Maďarsko umožní pre občanov Slovenska a ľudí, ktorí majú na Slovensku pobyt, vstup na územie Maďarska do 48 hodín bez testu a karantény… To isté platí, samozrejme, aj naopak,“ napísal na sociálnej sieti rodák z Trnavy.

Premiér k príspevku pridal aj slovenskú vlajku a zrejme chcel dať aj tú maďarskú. Omylom však zverejnil vlajku Tadžikistanu, ktoré sú si veľmi podobné. Po kritike Slovákov sa k malej chybe vyjadril aj politik. ,,Keď som status písal, bol pri mne Berényi József a keďže by som mal nosiť okuliare, ale ich nenosím a vlajočky boli na mojom kompe tak 4×2 mm veľké, poprosil som jeho, aby mi pozrel medzi vlajkami vlajku Maďarska… a pozrel,“ vysvetlil na sociálnej sieti. Aj keď sa mu vlajka nepozdávala a všimol si na nej „niečo zlaté“, kolega ho upokojil, že ide iba o tieň. Aj keď v konečnom dôsledku oboch pánov situácia pobavila, obaja sa snáď poučia a začnú nosiť okuliare.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Igor Matovič 

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...