Jeden z najobľúbenejších hudobníkov domácej šoubiznisovej scény sa hudbe venuje už viac ako päťdesiat rokov, pričom má na svojom konte desiatky úspešných hitov. K tým zaiste patrí i ikonický duet V slepých uličkách, ktorý naspieval so speváčkou Marikou Gombitovou.

68-ročný spevák Miro Žbirka bol jedným z hostí uplynulej epizódy talkshow Petra Marcina Neskoro Večer. Okrem toho, že predstavil svoje nové CD The Best of Miro Žbirka a tzv. SongBook, v ktorom sa nachádzajú akordy a texty k všetkým jeho skladbám, divákom prezradil aj informácie o svojom dokumentárnom filme Meky.

Príbeh hudobníka natočil režisér a scenárista Šimon Šafránek, pričom spevák ho po zhliadnutí okomentoval humorom sebe vlastným humorom. Ako priznal, najskôr ho vidieť nechcel, no napokon ho autorovi okomentoval slovami: „Hoci svoj príbeh poznám, ale že som sa nenudil,“ povedal pred kamerami RTVS.

Kým Mekyho nezamrzelo, že by sa vo filme niečo neobjavilo, naopak, ohromilo ho, koľko sa toho do dokumentu zmestilo. Snáď najväčším prekvapením preňho bol záznam z roku 1982, kedy sa stal na Medzinárodnom festivale v rakúskom Villachu víťazom s anglickou verziou skladby V slepých uličkách. Prezradil totiž, že video z vystúpenia videl práve vo filme po prvýkrát, pričom notoricky známy singel z roku 1980 zaspieval aj priamo pred divákmi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Trailer na film Meky

Zdroj: RTVS, FB/Neskoro Večer: Talkshow Petra Marcina, YouTube