Mestskí policajti z celého Slovenska sa 19. októbra zhromaždili pred Národnou radou SR. Od poslancov žiadali rovnaké podmienky ako majú ich kolegovia z ozbrojených zložiek. Pri najnovšom zasadnutí parlamentu sa tak preberal návrh zákona na popud príslušníkov slovenskej polície, ktorý bol schválený.

Obecní a mestskí policajti viac ako desať rokov bojujú za rovnaké sociálne zabezpečenie ako majú štátni policajti, vojaci a iné ozbrojené zbory. Tí majú totiž nárok na výsluhový dôchodok po odslúžení stanovených rokov. V prípade mestských policajtov však nič také neplatí.

Muži zákona sa v minulosti obrátili na Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny, no nepochodili. Následne sa obrátili na Ministerstvo vnútra, ktoré im rovnako nepomohlo. Nasledovala sťažnosť na Ústavnom súde pre diskrimináciu, ktorá však nebola prijatá. Nakoniec sa policajti obrátili na poslancov, od ktorých žiadali výsluhové dôchodky.

Pri najnovšom zasadnutí parlamentnej schôdze došlo k zlomu, keďže politici schválili návrh zákona. Mestskí a obecní policajti tak budú môcť odísť do dôchodku vo veku 56 rokov. ,,Mám husiu kožu na tele, pretože to je naozaj veľký úspech. Ja som rád za našich policajtov a ich rodiny,” uviedol prezident Združenia mestských a obecných polícií SR Ján Andrejko na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: joj.sk, Facebook/OĽaNO, Martin Fecko