K divokej politickej situácii, ktorá sa momentálne odohráva na Slovensku, sa najnovšie vyjadril i bývalý premiér Mikuláš Dzurinda. Ten v českej diskusnej relácii Otázky Václava Moravce z produkcie Českej televízie vyjadril pohoršenie nad politickými ťahmi nielen premiéra v demisii Róberta Fica, ale aj prezidenta SR Andreja Kisku.

Na margo Róberta Fica a jeho politických prešľapov Dzurinda reagoval s úsmevom na tvári: „Jeho manévrovací priestor sa zužuje. On veľmi dobre vie, že ho považujem za oportunistu, kadiaľ vietor, tadiaľ plášť. Je to šikovný manipulátor,“ doplnil.

Zároveň vyslovil presvedčenie o tom, že vláda to do konca riadneho volebného obdobia nevydrží: „Päť ku štyrom by som povedal, že to neustojí, ale závisí to od dvoch faktorov. Nielen od vôle občanov a ulice, ale aj od toho, či sa spamätá slovenská opozícia. Lebo zatiaľ viac spí, ako činí,“ vyjadril sa Dzurinda.

Rovnako však ostré slová adresoval i na osobu prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku. Pozastavil sa najmä nad tým, čo prezident povedal 4. marca ohľadom rokovaní o predčasných voľbách s vládnymi stranami. To bolo podľa neho veľmi odvážne a vzbudilo to vysoké očakávania, no potom sa prezident mal stať  priveľmi ústretovým a nemal sa tak ponáhľať. Napríklad i vtedy, keď prijal Petra Pellegriniho ešte skôr, ako Robert Fico podal demisiu. „Nebolo to štandardné. Tam mal pán prezident veľký manévrovací priestor. Dnes sa mu ten priestor veľmi zúžil,“ ozrejmil svoje sklamanie.

Zdroj|Foto: YouTube, Wikipedia