Svetoznáma americká moderátorka Oprah Winfrey sa narodila v chudobnej rodine a na úspešný život mala veľmi nízke šance. Aj napriek tomu je dnes označovaná za najvplyvnejšiu a jednu z najbohatších žien sveta. So svojimi skúsenosťami sa rada delí aj s fanúšikmi, keďže si veľmi dobre uvedomuje, že úspech ostatných ju nemôže ohroziť.

Oprah Gail Winfrey ja známa americká moderátorka, herečka a vydavateľka časopisu. Aj napriek tomu, že nemala ružové vyhliadky do budúcnosti, tvrdo si išla za svojím snom. Dnes ju prezývajú “kráľovná médií“, “najbohatšia Afro-američanka“ či “najvplyvnejšia žena sveta“.

Americká miliardárka v jednom zo svojich rozhovorov prezradila, že je nutné, aby v sebe ľudia našli odvahu vykročiť novou cestou, ktorá je plná prekážok. Práve zdolávanie výziev sa má stať jednou z najväčších priorít človeka, keďže práve nimi sa posúva vpred.

Oprah Winfrey radí:

,,Jedna z najťažších vecí je naučiť sa, ktoré mosty musíme preskočiť, a ktoré zase spáliť.“

Práve toto považuje za jedno z najdôležitejších rozhodnutí v živote človeka. Je nutné nevenovať energiu a svoj čas niečomu, čo možno ani nikdy nemalo zmysel. Úspešná podnikateľka je presvedčená, že uvedomenie si, čo treba nechať za sebou a čomu musíme skutočne čeliť, je kľúčom k úspešnému životu.

Zdroj: YouTube  |  Foto: YouTube, Facebook/Oprah Winfrey