Začiatok Vianoc má mimoriadne trpkú príchuť pre rodinu z Bratislavy, ktorá v týchto chvíľach zúfalo hľadá svoju babičku, mamu a sestru. 88-ročná žena mala odísť 23. decembra z domu a odvtedy je nezvestná.

88-ročná Božena Országhová, ktorá meria približne 160 cm, pričom je chudej zhrbenej postavy, odišla deň pred Vianocami z domu a doposiaľ sa nevrátila. Žena má mať silného Alzheimera, pričom jej rodina predpokladá, že práve z tohto dôvodu je pravdepodobne dezorientovaná a nevie sa vrátiť domov.

Podľa informácii, ktoré zdieľa prostredníctvom sociálnej siete Facebook jej rodina, mala z domu odísť približne po 16:30, pričom mala oblečený sivý kabát, sivú čiapku a okuliare. Jej mobil síce ostal doma, avšak v peňaženke nosí prefotený občiansky preukaz.

V poslednej dobe už sama nevychádzala z domu. Žila niekoľko desiatok rokov v minulosti a včera spomínala sestre, že pôjde pozrieť rodičov do TRNAVY. Mohla odísť na MARTINSKÝ CINTORÍN, potraviny v okolí ŠTRKOVCA (hlavne Terno na Zálužickej ulici), Kaufland na TRNAVSKEJ CESTE. Vybrať sa k sestre na RAČIANSKE MÝTO, k druhej sestre do RAČE. Mohla sa previesť MHD. Vrátiť sa do SUCHEJ NAD PARNOU (okres Trnava), odkiaľ pochádza. Môže sa nachádzať kdekoľvek. Taktiež mohla niekoho poprosiť o taxík domov (na nesprávnu adresu, už sa to raz stalo). Preto by som rada poprosila aj taxi služby o obozretnosť,“ vyzýva Barbora M., pričom zúfalej rodine sa snaží pomôcť množstvo Slovákov.

V prípade, že by ste pani Boženu videli, priveďte ju, prosíme, domov (adresa na OP), volajte +421 949 130 982, +421949 130 983, +421 944 813 763, prípadne kontaktuje políciu. Ďakujeme za pomoc i každé zdieľanie!

Zdroj: Facebook