Slovensko pocítilo mohutný výbuch, ktorý zaregistrovali aj zamestnanci veľkej automobilky v Devínskej Novej Vsi. Na mieste sú desiatky zranených ľudí a na miesto boli vyslané všetky záchranné zložky. 

 

Neďaleko slovenských hraníc došlo k mohutnej explózii, ktorú bolo cítiť aj na Slovensku. K udalosti došlo krátko po 9.00 hodine, kedy dostali hasiči oznámenie o veľkom požiari na hraniciach s Rakúskom, konkrétne v blízkosti Vysokej pri Morave v okrese Malacky. Neskoršie zistenia ukázali, že k výbuchu nedošlo na území Slovenska, ale Rakúska.

Podľa informácií, ktoré uvádza portál cas.sk mala vybuchnúť výmenníková stanica a na mieste nešťastia uniká plyn. Tlaková vlna bola však taká veľká, že ju pocítili aj ľudia na Slovensku. Zasiahla dokonca aj automobilový závod Volkswagen v Devínskej Novej Vsi, ktorý je od miesta výbuchu vzdialený 15 kilometrov vzdušnou čiarou. Zamestnanci počuli nielen výbuch, ale sa im zatriasla aj hala. Na miesto boli vyslané všetky záchranné zložky, predpovede sú však veľmi negatívne. Na mieste by malo byť zranených až 60 ľudí, jeden výbuch neprežil, pričom tento stav sa môže veľmi rýchlo zvyšovať. Viacej informácií bude známych neskôr.

Zdroj: cas.sk | Foto: pexels