Problémy s únikom plynu sa objavili aj v ďalšej oblasti Slovenska. Po explózií v Prešove museli hasiči tentokrát evakuovať bytovku v Dunajskej Strede. Ratovať bolo treba približne 100 obyvateľov.

Rušné ráno zažili obyvatelia v Dunajskej Strede. Po explózií v Prešove došlo k nebezpečnému úniku plynu v bytovke aj na juhu Slovenska: “Hasiči momentálne zasahujú na sídlisku Nová Ves v Dunajskej Strede, kde bol po ôsmej ráno ohlásený únik plynu. Po príchode hasičov na miesto bola zahájená evakuácia dvoch vchodov a z budovy bolo bezpečne vyvedených cca. 100 obyvateľov. Na mieste sú hasiči z Dunajskej Stredy, Šamorína, Trnavy a evakuačný autobus HaZZ z Galanty. Hlavný uzáver plynu je uzavretý a plyn ďalej neuniká. Hasiči momentálne odvetrávajú všetky zasiahnuté byty. Doposiaľ sa pri udalosti nikto nezranil,” informuje hovorkyňa Zuzana Farkašová.

Polícia potvrdila, že budova, z ktorej unikol plyn, má osem poschodí: “Na mieste boli kompetentné orgány a problém bol odstránený. V týchto chvíľach je potvrdené, že obyvateľom nehrozí nebezpečenstvo a postupne sa vracajú do svojich príbytkov,” dodáva dobré správy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Prezídium Hasičského a Záchranného zboru │ Foto: Facebook/Polícia SR – Trnavský kraj