Ministerstvo pôdohospodárstva predstavilo výzvu, ktorá má pomôcť najzraniteľnejšej časti obyvateľstva, pričom aj oni si zaslúžia dôstojný prístup k surovinám. Na potravinovú pomoc by malo byť vyčlenených 5 miliónov eur, ktoré sa majú prerozdeliť medzi tisícky ľudí.

Minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan upozornil na výzvu, ktorá má pomôcť pri distribúcii potravín, pričom sa do nej môžu zapojiť charitatívne organizácie. ,,Pripravili sme výzvu na podporu materiálno-technického zabezpečenia charitatívnych organizácií distribujúcich potraviny ľuďom v núdzi,“ uviedol politik na tlačovej besede.

Zo štátneho rozpočtu bude vyčlenených 5 miliónov eur a najvyšší príspevok pre danú organizáciu môže byť 250-tisíc eur. Charitatívne združenia však musia preukázať, že za posledných 12 mesiacov rozdali minimálne 30 ton jedla. ,,Od novembra budú môcť všetci žiadatelia, ktorí spĺňajú požiadavky, predložiť svoje projektové žiadosti,“ doplnila ministra generálna riaditeľka sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb rezortu pôdohospodárstva Katarína Miháľová.

Získané financie môžu byť použité na zaobstaranie vozidiel či strojov na uschovávanie jedla. Vlčan však plánuje v budúcnosti pomáhať viac a pripraviť právnu úpravu, ktorá by umožnila financovať aspoň časť prevádzkových nákladov v súvislosti so zmenou potravín po dobe minimálnej trvanlivosti na teplé jedlá.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/MP SR  |  Foto: FB/MP SR, Pixabay