Mladá novinárka Emily v posledných mesiacoch pocítila na vlastnej koži fenomén, ktorý jej poriadne otravuje život. Jej frustrácia bola natoľko veľká, že sa rozhodla zverejniť na sociálnej sieti verejné vyhlásenie. Už takmer 90-tisíc ľudí zdieľalo jej slová a úplne sa stotožňujú s jej názorom.

Emily Bingham musela neustále odpovedať na otázky, ktoré jej postupom času začali poriadne liezť na nervy. ,,Kedy budeš konečne tehotná? Nie je čas na prvé bábätko? Kedy budem stará mama?“ pýtala sa rodina, priatelia i kolegovia. Mladá žena si však uvedomila, že to vôbec nie je ich vec, pričom hrubo narúšajú jej súkromie. Bol čas sa voči týmto nevhodným otázkam ohradiť, a tak zverejnila na sociálnej sieti úprimný odkaz.

Vyjadrenie Emily

„Predtým, než sa spýtate mladého manželského páru, ktorý bude spolu asi večne, kedy si konečne založí rodinu…. než sa spýtate rodičov s batoľaťom, kedy bude sestrička či braček… než sa spýtate slobodného tridsiatnika alebo tridsiatničky, kedy bude mať dieťa, lebo mu/jej už tikajú biologické hodiny… tak sa zamyslite. Prestaňte s tým,“ poprosila v úvode Emily.

„Nemôžete vedieť, kto má problémy s neplodnosťou alebo smúti, lebo o bábätko prišiel. Možno si rieši zdravotné problémy. Neviete, kto má problémy vo vzťahu alebo je pod veľkým tlakom okolia. Nemôžete vedieť, či vôbec chce deti alebo už nejaké má. Neviete, či vaša zdanlivo nevinná otázka, môže vyvolať smútok, bolesť, stres alebo frustráciu,“ vysvetľuje ďalej.

„Iste, pre niektorých to nemusí znamenať nič, ale môžem vám prezradiť, či už z vlastnej skúsenosti alebo skúseností priateľov a známych, že sa to deje. Zrátané a podčiarknuté: Či už chcete byť prarodičmi alebo máte len dobre mienené rady pre členov rodiny, alebo ste len zvedavý sused, nič vás do toho nie je. Spýtajte sa niekoho takého, či je z podobnej situácie nadšený. Ak ide o vášho veľmi blízkeho človeka, tak sa na tieto veci pýtať nemusíte, povie vám ich sám. Ak nie a ste príliš zvedaví, seďte a čakajte a nechajte ich robiť vlastné voľby, na ktoré sú pripravení,“ dodala mladá novinárka.

Zdroj: Facebook/Emily Bingham   |  Foto: Facebook/Emily Bingham