Pred dvomi rokmi ho nikto nepoznal, pred rokom už hral za anglickú reprezentáciu. Pred polrokom bol na EURE jej pevnou súčasťou a dostal sa aj do zostavy sezóny slávnej Premier League, v ktorej zároveň dostal ocenenie pre hráča sezóny do 23 rokov. V posledných týždňoch je však ešte lepší.

[sociallocker]Toľko superlatívov však rozhodne nie je zbytočných, na to dáme krk. Reč je o stále len 20-ročnom supertalente anglického futbalu, ktorého sláva stúpa stále nahor. Jeho meno je Dele Alli a hrá za londýnsky Tottenham. Ten ho pred dvomi rokmi kúpil za (na dnešnú dobu) smiešnu sumu päť miliónov libier. No už celú sezónu 2015/2016 bol pevnou súčasťou tímu, ktorý skončil na treťom mieste anglickej Premier League. Skvelé čítanie hry, dravosť, zdravá drzosť, kopacia technika i presné zásahy ho vyniesli do zostavy sezóny a mnohí čakali, čo s ním bude ďalej. Veď ak vás ako 19-ročného porovnávajú s legendami ako sú Lampard či Gerrard, to s vami môže zamávať.

No s Allim nie. Začiatok novej sezóny ho síce nezastihol v dokonalej forme, no i tak bol platný. No a to, čo sa s ním stalo v posledných týždňoch je takmer rozprávka. Tottenham aj vďaka nemu vyhral už päť zápasov v rade. Sám Alli strelil v posledných štyroch dueloch rovno sedem gólov, na ďalší prihral. Momentálne má na svojom konte tri dvojgólové zápasy v rade a to je “len” záložník. A tréner o ňom hovorí jediné:,,Stále môže byt lepší, jeho kariéra sa len rozbieha.” Ak sa nemýli, tak sa jeho klub, jeho reprezentácia i bežný divák má na čo tešiť, lebo jeho štatistiky v spojení s jeho vekom hovoria jediné – budúcnosť mu leží pri nohách a on sám sa môže stať o pár rokov najlepším hráčom sveta.

Takto Dele Alli rozhodol dvomi gólmi o výhre nad Chelsea, ktorá znamenala stopku pre 13-zapasovú víťaznú sériu tohto klubu…

https://www.youtube.com/watch?v=W1xiqS5rBi4

Zdroj: youtube.com | Foto: Facebook, Youtube
[/sociallocker]