Mladý muž chcel na seba strhnúť pozornosť a zároveň pobaviť ľudí. Na sociálnej sieti zverejnil video, pričom očakával, že bude mať predovšetkým pozitívnu odozvu. Opak sa stal pravdou, keďže sa muž nakoniec dostal do väzenia.

D´Adrien Andreson pochádzajúci z Texasu si myslel, že dostal zábavný nápad. Išiel do supermarketu, pričom zobral zmrzlinu z mraziaceho boxu, oblízal ju a následne ju vrátil späť. Video z tohto zvláštneho ,,nákupu“ zavesil na sociálnu sieť, ktoré sa začalo šíriť rýchlosťou blesku.

Čin zachytili aj kompetentní zo supermarketu, ktorí zavolali políciu. Pri záberoch bezpečnostných kamier sa však ukázalo, že Anderson po natáčaní videa uvedenú zmrzlinu znova vybral a kúpil si ju. Výrobca zmrzliny Blue Bell Creameries sa aj tak preventívne rozhodol vymeniť všetok tovar, pričom utrpel finančnú škodu v hodnote 1565 dolárov (okolo 1400 eur).

24-ročný mladík sa napokon priznal k spôsobeniu škody, pričom skončil na 30 dní vo väzení a zároveň dostal 6-mesačný trest s podmienečným odkladom. Bezplatne musí v supermarkete odpracovať 100 hodín, zaplatiť pokutu v hodnote 1000 dolárov (asi 890 eur) a nahradiť škodu výrobcovi zmrzliny. K incidentu došlo ešte 26. augusta 2019, no celý prípad sa dostal na verejnosť až teraz. Obchod sa totiž bál, že by prišli o veľký zisk z mrazených výrobkoch, ktoré by zákazníci prestali nakupovať.

https://twitter.com/i/status/1235660743829319683

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: edition.cnn.com  |  Foto: Pixabay  |  Video: Twitter