Slovenská hokejová reprezentácia je v pokročilej fáze príprav na MS v hokeji 2024, ktorá sa začnú 10. mája. O reprezentovanie v Česku je zo strany našich hráčov veľký záujem.

Realizačný tím aktuálne vyhodnocuje duely proti Nemecku, z ktorých sme prvý vysoko prehrali (3:7), no druhý po predĺžení vyhrali (5:4).

Niekoľko hráčov sa už čoskoro s tímom rozlúči a miesto balenia si kufrov do Česka si môže pobaliť tie dovolenkové. Svoje miesto totižto budú musieť uvoľniť hráčom ako sú Juraj Slafkovský, Šimon Nemec či Martin Pospíšil, teda triu z kvarteta najproduktívnejších Slovákov z NHL 2023-24.

Otázniky stále visia nad ďalšími hráčmi zo zámoria, pričom mnohých určite sklame, že tréneri zrejme nedajú šancu Daliborovi Dvorskému, ktorý mal v juniorskej OHL ako desiatka draftu do NHL z roku 2023 priemer cca 1,7 bodu na zápas a niektorí o ňom hovoria, že môže byť o niekoľko rokov lepší ako Juraj Slafkovský.

Aj tu platí to, že nie je čas. V Nemecku sa všetci mladí hráči ukázali veľmi slušne, Petrovský, Kašlík a Petrovický sa chytili šance. Čo sa týka Dvorského a Mešára, ak by sme ich chceli vyskúšať, niekto z tých, ktorí hrajú dobre, by nás musel opustiť a nás by to potom mrzelo. Ale obaja sú hráči, ktorí patria do reprezentácie a chceli sme ich vidieť hrať a boli v našich plánoch. No opakujem, my už máme málo času na skúšanie,” znela odpoveď na adresu dvojice našich šikovných mladíkov.

Čože? To bola premiéra! Dalibor Dvorský strelil neskutočný gól!

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: IG/hockeyslovakia