Slovenská hokejová reprezentácia sa dostáva do záverečnej fázy príprav na MS v hokeji, ktoré v roku 2024 hostí Česká republika. Aj preto prakticky všetci dostupní slovenskí hráči chcú reprezentovať.

Najnovšie potvrdil svoj záujem o reprezentovanie aj náš kapitán z MS 2022 a mnohonásobný najproduktívnejší Slovák v NHL, a síce Tomáš Tatar. Podobne tak sa predstavia v našom drese i Juraj Slafkovský, Šimon Nemec, Peter Cehlárik, Martin Pospíšil a ďalší kvalitní slovenskí hokejisti.

Avšak rovnako ako ostatní Slováci hrajúci v KHL, do Česka nepríde reprezentovat ani Michal Krištof, ktorý získal v sezóne 2023-24 v drese Soči nezanedbateľných 32 bodov. Medzičasnom 30-ročný odchovanec nitrianskeho hokeja bol tretím najproduktívnejším hráčom svojho tímu.

Michal Krištof hral za Slovensko naposledy behom sezóny 2021-22, keď hral za Brno. Na MS 2022 bol asistentom kapitána, na ZOH 2022 získal s reprezentáciou historický bronz. Hral aj na šampionátoch v rokoch 2018, 2019 a 2021.

Tentokrát sa výnimočne vyjadrila jeho manželka, ktorú už prestalo baviť to lvázi ponižovanie hokejistov hrajúcich v KHL po februári 2022.

„Nezvyknem sa verejne vyjadrovať a už nie k vážnejším témam, pretože sto ľudí, sto chutí. Ale už sa nás to osobne dotýka. Áno, môj manžel hrá v KHL, hrá v Rusku, je o niečo horší? Celý život oddal hokeju, makal a odopieral si veľa vecí a dostal šancu hrať v jednej z najlepších líg na svete. A využil túto možnosť.

A že to prišlo v nepriaznivom čase? Áno, prišlo, bohužiaľ. Ani jeden z našich chlapcov, ktorý hrá v Rusku, nepodporuje vojnu, o tom sa nemusíme ani baviť. Kto si to myslí, je absolútny blázon.

Môj muž, aj ostatní slovenskí chlapci hrajúci v KHL, ktorých osobne poznám, sú slušní, dobrí ľudia, ktorí robia iba to, čo ich baví a napĺňa. Všetci chcú mier a pokoj, tak, prosím, nevytvárajme napätie a konflikty medzi sebou a neverme všetkému, čo sa dočítame,” uviedla Klaudia Krištofová na sociálnej sieti.

Zdroj: Športky, Eliteprospects | Foto: IG/hockeyslovakia, IG/kometabrno